Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dyskusyjny Klub Książki

Życie Violette

Na dzisiejszym spotkaniu omawiamy lekturę poleconą przez dyrektor biblioteki Anżelę Grzyś, jest nią książka francuskiej pisarki Valerie Perrin pt. “Życie Violette”. Autorka bez nadmiernych emocji, można powiedzieć w ciepły, spokojny…

Koncert niespodzianka

Załoga dolnobrzeskiej biblioteki „TAMA” przygotowała dla DKK niespodziankę. Zostałyśmy zaproszone do wysłuchania koncertu multimedialnego wirtuoza pana Olega Dovgala, profesora Wyższej Szkoły Muzycznej we Lwowie.Artysta na fletni, flecie podwójnym, flecie prostym…

Klubowy wieczór kolęd

21 stycznia 2022 r. w dolnobrzeskiej bibliotece „TAMA” odbył się wieczór kolęd w wykonaniu „Iskierek Zapalonych przez Węgielek”.

W świątecznej scenografii, zaopatrzone w śpiewniki., z zachowaniem reżimu sanitarnego śpiewałyśmy polskie kolędy i pastorałki. Naszymi popisami wokalnymi nie wystraszyłyśmy czytelników odwiedzających w tym czasie bibliotekę, wniosek z tego taki, że dobrze nam poszło, mimo nieobecności Małgosi (muzyk z wykształcenia i wykonywanego zawodu).

Spotkanie z muzyką poważną Cantus Organi

Z końcem wakacji klubowiczki z „Iskierek” z niecierpliwością czekają na wspólne uczestnictwo w koncertach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Wołowie. Gdy, w Internecie pojawia się informacja o koncertach, my rzucamy hasło „jedziemy” i tak się dzieje. Spotykamy się przez 5 kolejnych niedzielnych wieczorów w zabytkowym kościele pw. Św. Wawrzyńca z unikatowymi osiemnastowiecznymi organami mistrza Caspariniego.

Powitanie lata z biblioteką „TAMA”

… a może to też powrót do normalności?!

23 czerwca 2021 roku, godzina 11:00 – spotykamy się na placu przed biblioteką, a spotkanie rozpoczynamy od wernisażu prac malarskich naszych dolnobrzeżanek pani Zofii Tlatlik i pani Urszuli Musiał-Białowąs. Prace nas zachwyciły, myślę tu o nas klubowiczkach z DKK w Brzegu Dolnym Płomyczkach i Iskierkach.

Skip to content