Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koncert niespodzianka

Załoga dolnobrzeskiej biblioteki „TAMA” przygotowała dla DKK niespodziankę. Zostałyśmy zaproszone do wysłuchania koncertu multimedialnego wirtuoza pana Olega Dovgala, profesora Wyższej Szkoły Muzycznej we Lwowie.
Artysta na fletni, flecie podwójnym, flecie prostym zagrał utwory poważne, popularne, taneczne, z filmów, skoczną, wesołą składankę ptasią, była grana Ave Maria, Prząśniczka.
To był po mistrzowsku wykonany koncert, bardzo piękny, wzruszający, nostalgiczny i wyciskający złe emocje, tak bardzo potrzebny teraz, gdy trwa ta straszna wojna zbrodniarza z ludnością cywilną Ukrainy, która osacza też i nas. Dzieje się wielkie zło, jedni tworzą drudzy niszczą.
Ze słowa wstępnego poznajemy historię tego koncertu nagranego z inicjatywy wirtuoza przy pewnym udziale jego przyjaciela Romana Pankiewicza, organizatora spotkań literacko-muzycznych w Polsce.
Koncert ten nie mógł odbyć się 8 marca na żywo, został więc nagrany w Filharmonii Lwowskiej, był dedykowany wszystkim Polakom z podziękowaniami za pomoc Ukraińcom w czasie tego barbarzyństwa.
Dziękujemy panu Pankiewiczowi, człowiekowi wielu zawodów, pasji, współpracującemu też z naszą biblioteką z jego inicjatywy, w ramach koncertu przeczytał on wiersz o swojej teściowej, aż chce się powiedzieć – chwała teściowym!
Czytałyśmy wszystkie jego książki, brałyśmy też udział w spotkaniach autorskich w naszej bibliotece.
Serdecznie dziękujemy dyrektor Bogusławie Aleksandrowicz i załodze za tę miłą niespodziankę, za tę ucztę duchową. To był piękny wieczór dla nas, a ze strony pracowników „TAMY” gest solidarności z walczącą, broniącą się Ukrainą.
Na spotkaniu zostałyśmy poinformowane o możliwości wzięcia udziału w konkursie na opowiadanie dotyczące drzewa genealogicznego. Po koncercie zostajemy, żeby omówić plany działania na następne miesiące.
Odnotowujemy też porażkę, spóźniłyśmy się z dołączeniem do maratonu pomocy Polaków do uchodźców wojennych z Ukrainy. Chciałyśmy wyposażyć plecak dla ucznia z Ukrainy. Pomysłodawcą akcji „plecak dla ucznia” była B. Skrzyńska prowadząca księgarnię w Brzegu Dolnym – fundatorka plecaków.
Nie poddajemy się i jako DKK będziemy wspomagać uchodźców, bo jak wiemy to będzie pomoc długodystansowa.
NIECH ŻYJE UKRAINA, jesteśmy z Wami.
Jeszcze raz wyrazy wdzięczności kierujemy do pracowników naszej biblioteki za tę inicjatywę. Każdy gest solidarności z uciskanymi jest ważny.

Skip to content