Spotkanie klubowe. Jerzy Sikora – “Ignacy Łukasiewicz”

W ostatni bardzo upalny dzień czerwca spotykamy się, żeby omówić książkę Jerzego Sikory o niezwykle ciekawym człowiekiem – wynalazcy, farmaceucie, przedsiębiorcy, patriocie, darczyńcy a właściwie filantropie, stwórcy przemysłu naftowego – Ignacym Łukasiewiczu, jednym z wielu patronów 2022 roku. Został uhonorowany przez Sejm RP w związku z przypadającą 200tną rocznicą urodzin i 140 rocznicą śmierci i tym kim był wybitny.

Jerzy Sikora pisze o bardzo pracowitym życiu naszego bohatera, dla którego nie było rzeczy niemożliwych do realizacji, osiągał cele ciężką pracą, wytrwałością. Dobry człowiek, może być wzorem dla współczesnych. Wszystkie zgodnie podziwiamy go, ciekawy człowiek, mądry – przydałby się dziś naszemu krajowi.

Rozmawiałyśmy też o naszych następnych spotkaniach, uzgodniłyśmy miejsce na organizację wieczoru z poezją, wybrałyśmy lekturę na następny miesiąc.

Opowiadałyśmy też o wczorajszej wycieczce niektórych klubowiczek do Regionalnej Izby Pamięci w Kątach Wrocławskich zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pierwszych Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej.

Nasza klubowiczka Marzenka dziś została ponownie babcią. Majka przyszła na świat w dzisiejszy burzowy poranek, radość wielka.

Dzisiejsze spotkanie było też okazją do zapoznania się z pracami plastycznymi dolnobrzeskich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, warto zobaczyć wystawę. A, że w bibliotece w okresie wakacyjnym odbędą się warsztaty malarskie, plastyczne to zobaczymy jeszcze wiele dzieł uzdolnionych dzieci z Brzegu Dolnego.

Dziś frekwencja bardzo dobra.