Spotkanie klubowe. Jan Marcin Szancer – „Curriculum vitae” i „Teatr cudów”

Dnia 20 października miałyśmy okazję się spotkać po raz kolejny w sali wielofunkcyjnej biblioteki „TAMA” w ramach DKK „Klub Iskierek Zapalonych przez Węgielek”.

Na spotkaniu byłyśmy bardzo aktywne: czytałyśmy zadane lektury, każda z nas miała coś do powiedzenia na temat naszego omawianego bohatera Jana Marcina Szancera.

Poznałyśmy go jako grafika, rysownika, ilustratora ogromnej liczby książek dla dzieci i nie tylko, redaktora czasopism dla dzieci, profesora akademii, scenografa, projektanta kostiumów do filmów. Miałyśmy o kim rozmawiać, to niezwykle utalentowany człowiek, człowiek wielu pasji, niezwykle barwna postać, która kochała teatr, literaturę i miała wszechstronne zainteresowanie artystyczne. Jan Szancer wiele podróżował, a te podróże inspirowały go do poszukiwań artystycznych. Tracił, a za chwilę zyskiwał, żył tak jak chciał.

Polecamy te książki, bo Szancer swoją biografię napisał z wielką fantazją i poczuciem humoru.

Obejrzałyśmy także książkę z dorobkiem naszego bohatera – wyjątkowy album, przebogaty ikonograficznie, dokumentujący zarówno barwną biografie J. M. Szancera, jak i prezentujący twórczość tego artysty poprzez bogaty wybór jego najlepszych ilustracji. Ta pozycja książkowa od jakiegoś czasu znajduje się w zasobach naszej dolnobrzeskiej biblioteki „TAMA”.

DKK „Iskierki”,

Brzeg Dolny