Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Strefa Gier i Zabaw

Photon

Photon Robot to zaawansowany technologicznie robot edukacyjny. Posiada całą gamę interaktywnych czujników, dzięki czemu stanowi świetne narzędzie dydaktyczne. Wprowadza w podstawy programowania na dowolnym poziomie. Dostosowany jest do prowadzenia zajęć grupowych w różnym wieku. Robot uczy dzieci podstaw programowania, logicznego myślenia, wprowadza w świat nowych technologii. Specjalistyczne aplikacje oraz szeroka baza dostępnych materiałów dydaktycznych czynią Photona niezwykle wartościowym narzędziem na miarę nowoczesnej edukacji.

Pracę z Photonem uatrakcyjnia mata edukacyjna, po której porusza się robot. Mata tworzy wirtualną przestrzeń, co pozwala dzieciom operować robotem w różnych układach przestrzennych, szacować odległości, a także analizować i planować optymalne trasy.


Podłoga interaktywna

Podłoga interaktywna jest doskonałym narzędziem umożliwiającym edukację w nowoczesny i atrakcyjny sposób, jest doskonałym rozwiązaniem wspomagającym naukę poprzez gry i zabawy ruchowe. Zajęcia edukacyjne przeplatane z grami sprawiają że nauka jest niezwykle ciekawa i angażująca wszystkie dzieci. Zabawa i nauka z wykorzystaniem podłogi interaktywnej rozwija u dzieci motorykę, koordynację, spostrzegawczość i szybkość reakcji. To multimedialne narzędzie edukacyjne łączy zabawę i naukę wykorzystując elementy rywalizacji i wpływa pozytywnie na interakcje między dziećmi, zapobiegając alienacji. Urządzenie może być sterowane przy użyciu pilota, albo interaktywnie – ruchami rąk i nóg.


Konsola PLAYSTATION 4 z kontrolerami ruchu i goglami VR

W Bibliotece TAMA można spędzić czas grając na konsoli. Zestaw gier wraz z dodatkowymi akcesoriami to atrakcyjna forma rozrywki. W gry można grać używając kontrolerów bezprzewodowych wyposażonych w szybkoreagujące przyciski, które dają lepszą kontrolę nad grą. Bezprzewodowe słuchawki umożliwiają skupienie się na grze, bez zbędnego rozpraszania otoczeniem a PlayStation Camera i gogle VR umożliwiają zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości. 

Konsola jest udostępniana czytelnikom posiadającym aktywną kartę biblioteczną na zasadach określonych regulaminem.

 

Skip to content