Książki autorów japońskich u “Iskierek”

– Toshikazu Kawaguchi – “Zanim wystygnie kawa t. II”

– Satoshi Yagisawa – “Moje dni w antykwariacie Marisaki”

– Sanaka Hiragi – “Fotograf utraconych wspomnień”

– Sasuke Natsukawa – “O kocie, który ratował książki”

– Natsu Miyashita – “Las z wełny i stali”

6 grudnia 2023, w wielkiej wielofunkcyjnej Sali, pani Anżela – dyrektor „TAMY” zaaranżowała dla nas przytulny kącik na dzisiejsze cykliczne spotkania „Iskierek”. Jakimś cudem na stole pojawiły się różne smakołyki, herbatki, był też tzw. „Wafel Halinki”. Pani dyrektor zaskoczyła dziś nas kilkukrotnie, bo każda z nas obecna i nieobecna została obdarowana mikołajkiem z czekolady i toruńskimi piernikami. Tym sposobem spotkanie dzisiejsze stało się świątecznym.

To znak, że dokładamy jakąś maleńką cegiełkę do działalności „TAMY”. My mamy korzyść podwójną, bo mamy do dyspozycji książki do wyboru do koloru, mamy okazję do spotkań i mobilizację do czytania. W tej świątecznej atmosferze omawiałyśmy książki autorów japońskich, poznałyśmy kulturę japońską, społeczeństwo, życie w Japonii. Mamy dodatkowe wsparcie ze strony Uli Sałatkiewicz, która miała okazję być w tym kraju. Podobają się nam te książki, zachwyca nas harmonia życia Japończyków, chcemy kontynuować czytanie, Halinka poleca nam książkę pt. „Las z wełny i stali”, wprowadziła nas w fabułę tej książki. W naszej bibliotece jest wysyp książek „japońskich”, więc każda znajdzie coś dla siebie.

Rozmawiałyśmy też o świętach, bo to cudowny czas biesiad, kolęd, koncertów ale też i czas pracy, żeby wszystko smakowało, żeby kulebiaki nie opadły, pierogi uszka były jak trzeba żeby spotkania w Święta Bożego Narodzenia były też udane, serdeczne i miłe.

Jaki był ten 2023 rok dla naszego klubu? Przyjdzie czas na podsumowanie. Dziś za sukces trzeba uznać wzmocnienie klubu przez dwie kompetentne osoby, które do nas dołączyły. Są to – Bogusia Aleksandrowicz i Mira, która wróciła do miasta i do nas.

Najważniejsze jest jednak to, że czytamy, spotykamy się ciągle i rozmawiamy o książkach i nie tylko.

Pani dyrektor gratulowałyśmy projektu „Ambasadorzy na Start!”

Rozstajemy się życząc dobrych świąt i pomyślnego Nowego 2024 Roku. Zobaczymy się w marcu.