Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spotkanie autorskie – Stanisław Dzierniejko

Dnia 21 kwietnia, spotkałyśmy się w dolnobrzeskiej bibliotece, żeby wziąć udział w rozmowie ze Stanisławem Dzierniejką, autorem książek „Mój pierwszy seans filmowy” i „Janek” (o Janie Nowickim).

Spotkanie prowadziła dolnobrzeżanka pani Monika Jagielska Mikłos, wcześniej dziennikarka TV, dziś współpracująca z naszym gościem, znawcą kina, ludzi filmu od przysłowiowej podszewki, obdarzył kino swoją miłością i wiernością po obejrzeniu filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc”.

Poznajemy go jako szefa kin wrocławskich, w tym jedynego w Polsce kina Dworcowego na Dworcu Głównym PKP, działacza związanego z kulturą, organizatora warsztatów teatralnych dla seniorów, pomysłodawcę – twórcę – producenta – dyrektora Festiwalu Reżyserii Filmowej i Festiwalu Aktorstwa Filmowego, człowieka mocno zaangażowanego w życie kulturalne Wrocławia.

Nasz gość jest uroczym gawędziarzem, sympatycznym człowiekiem, miłym, bez zadęcia, z dystansem do siebie, opowiada o ludziach filmu tyle ile trzeba, dyskretnie i bardzo zabawnie, potrafi doskonale ich naśladować. Talentu aktorskiego też mu nie brakuje, przyjaciel aktorów, można brać przykład.

Zebrani w bibliotece świetnie się bawili, jest wesoło, „Iskierki” też wesoło spędziły czas. Pan Dzierniejko zaprosił wszystkich zebranych na tegoroczny festiwal filmowy w maju, dla nas wstęp wolny. Była możliwość zakupu książek prezentowanych na spotkaniu. Nadmienić trzeba, że przedstawiciele lokalnej władzy też byli wśród publiczności. Bohaterów dzisiejszego spotkania witała i dziękowała dyrektor biblioteki. My ze swej strony dziękujemy pracownikom biblioteki za zorganizowanie i możliwość udziału w spotkaniu z bardzo ciekawym człowiekiem, animatorem życia kulturalnego i autorem książek.

DKK „Iskierki”

Skip to content