Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FAQ

KTO MOŻE ZAPISAĆ SIĘ DO BIBLIOTEKI?

Zapisać się może każdy. Osoby spoza powiatu wołowskiego, średzkiego i gminy Oborniki Śląskie muszą przy zapisie uiścić opłatę 50 zł tytułem kaucji. Kaucja jest zwrotna.

JAK ZAPISAĆ SIĘ DO BIBLIOTEKI?

Zapraszamy osobiście. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. Osoby, które nie ukończyły 15 lat muszą przyjść z rodzicem lub opiekunem. Zapisanie się jest bezpłatne.

NA JAK DŁUGO MOŻNA WYPOŻYCZYĆ?

Książki i audiobooki na miesiąc, płyty muzyczne i filmowe na dwa tygodnie. Istnieje możliwość przedłużenia wypożyczenia 3 razy pod warunkiem, że nikt nie ustawił się w kolejce na dany tytuł.

JAK MOGĘ PRZEDŁUŻYĆ WYPOŻYCZENIE?

Wypożyczenie można przedłużyć:

– samodzielnie poprzez konto w katalogu, w zakładce WYPOŻYCZENIA klikając w PRZEDŁUŻ TERMIN obok danego tytułu.
– telefonicznie

– mailowo 

JAKI JEST LIMIT WYPOŻYCZEŃ?

Można wypożyczyć najwięcej 10 sztuk. Po uzgodnieniu z bibliotekarzem istnieje możliwość ewentualnego zwiększenia limitu na wypożyczenie.

CZY ZAPŁACĘ KARĘ ZA NIEZWRÓCENIE WYPOŻYCZENIA W TERMINIE?

Za niezwróconą w terminie książkę naliczamy opłatę w wysokości 0,10 zł/dzień, audiobook 0,50 zł/dzień, płytę muzyczną lub filmową 0,50 zł/dzień.

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO W KATALOGU?

Konto w katalogu zakłada się poprzez link aktywacyjny, który czytelnik otrzymuje na podany adres mailowy. Posiadanie konta w katalogu jest dobrowolne.

KIEDY MOGĘ ODEBRAĆ KSIĄŻKĘ Z REZERWACJI?

Po otrzymaniu wiadomości mailowej o treści „Twoja rezerwacja została potwierdzona i jest gotowa do odbioru.” lub po telefonie od bibliotekarza.

REZERWACJA ANULOWANA – DLACZEGO?

Rezerwacje anulowane są w przypadku, gdy:

– Zarezerwowano egzemplarz należący do filii. Oznaczone są one w katalogu np. 12345f1, f2 lub f3.

– Książki nie ma fizycznie w bibliotece, ponieważ niektóre z egzemplarzy są wypożyczone metodą tradycyjną (kartkową) i nie zostały jeszcze zwrócone do biblioteki.

NIE ODEBRAŁEM KSIĄŻKI Z REZERWACJI – CO TERAZ?

Nieodebrana rezerwacja wygasa po 3 dniach od jej potwierdzenia. Po tym czasie książka wraca na półkę lub zostaje wypożyczona następnej osobie w kolejce.

CZY KSIĄŻKI WYPOŻYCZONE W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ MOGĘ ODDAĆ W NALEŻĄCEJ DO NIEJ FILIACH?

Należy zwracać książki w miejscu w którym dokonano wypożyczenia, ponieważ każdy czytelnik posiada swój indywidualny numer czytelnika nadawany w placówce w której wypożycza zbiory.

CZY DO BIBLIOTEKI MOGĘ PRZYJŚĆ Z WŁASNYM URZĄDZENIEM (LAPTOP, TABLET, CZYTNIK, SMARTPHONE)?

Tak. W bibliotece jest darmowy dostęp do Internetu. Istnieje możliwość zorganizowana cichego miejsca do pracy własnej. Należy wtedy wcześniej zgłosić się do bibliotekarza aby zarezerwować termin.

Skip to content