Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dla osób z problemami wzroku

CZYTAK PLUS – URZĄDZENIE DO ODTWARZANIA KSIĄŻKI MÓWIONEJ

Nasza biblioteka w swojej ofercie posiada urządzenia – Czytak Plus, które przystosowane są do obsługi przez osoby niewidome i niedowidzące. Biblioteka udostępnia to urządzenie osobom posiadającym problemy ze wzrokiem.
Czytak umożliwia odtwarzanie książek, muzyki i słuchowisk nagranych w formacie mp3, DAISY i formacie Czytaka. Dzięki syntezatorowi mowy, możliwe jest także odsłuchanie notatek tekstowych. Czytak umożliwia płynne przemieszczanie się między odcinkami książki, zatrzymywanie, przewijanie i odtwarzanie w różnym tempie nagrania. Możliwe jest także stworzenie “zakładki” w miejscu, w którym skończyło się odsłuchiwać książkę.
Czytak ma wbudowaną pamięć oraz wejście na karty SD, złącze USB, wejście na mikrofon i łącze audio, dyktafon i radio FM. Urządzenie wypożyczane jest z całym pudełkiem zawierającym ładowarkę, instrukcję obsługi oraz regulamin.


SPECJALNE STANOWISKO KOMPUTEROWE DLA OSÓB NIEDOWIDZĄCYCH

W strefie komputerowej umieszczono jedno stanowisko dla osób z dysfunkcją wzroku, co pozwala pracować im z komputerem tak samo sprawnie, jak osobom widzącym. Wyposażony jest on w program powiększający czcionkę, specjalistyczną klawiaturę oraz słuchawki. Podczas czytania tekstu drukowanego, można skorzystać z liniału i folii powiększającej.

 

Skip to content