14 lat DKK „Klubu Iskierek zapalonych przez Węgielek”

19 kwietnia spotykamy się w restauracji Cimone, żeby uczcić 14 lat DKK „Iskierki” a dokładnie „Klubu Iskierek Zapalonych przez Węgielek” działającego przy dolnobrzeskiej bibliotece „TAMA”.

14 lat w małżeństwie to rocznica kości słoniowej, my ją akceptujemy bo to piękna rocznica, brzmi dobrze, bezcennie i solidnie. Swoją obecnością zaszczyciła nas dyrektor biblioteki Anżela Grzyś, która i tym razem nas zaskoczyła, dostałyśmy prezenty: tort okolicznościowy i notesy. To z jej strony bardzo miły gest, pozwala nam nieskromnie sądzić, że jesteśmy jakąś wartością dodaną do kierowanej przez nią instytucji. Doceniamy jej starania, więc dziękujemy bardzo.

Od moderatorki też dostałyśmy paczuszki z zakładkami do książek, zdjęciem z grudniowego spotkania klubu.

Zamawiamy herbatę, pizzę, których wybór jest ogromny. Zdmuchujemy świeczki, robimy zdjęcia, bardzo dużo zdjęć. Obsługa jest miła, serdeczna, nam jest dobrze, życzymy sobie dobrych następnych lat w klubie. Jest sympatycznie, gawędzimy, wspominamy nasze poprzednie spotkania rocznicowe, pobyty w różnych miejscach, opowiadamy o tym co zostało w pamięci z tych 14 lat. To co za nami oceniamy pozytywnie, aż trudno uwierzyć, że tyle dobrych rzeczy się wydarzyło z naszym udziałem.

Wspominamy, że rozstał się z nami „rodzynek” Edzio i Krysia. Edzio był naszym nadwornym fotografem, niektóre jego zdjęcia mamy w naszej kronice. Dobrze się przyłożył.

Obecnie urzędująca dyrektor biblioteki dyskretnie nam towarzyszy, czuwa, pomaga, jest otwarta na nasze postulaty. Zapoznała nas z najbliższymi wydarzeniami w bibliotece. My wnioskujemy o spotkania z autorami czytanych przez nas książek z nadzieją, że będą uwzględniane te nasze propozycje.

Omówiłyśmy książkę Barbary Wysoczańskiej „Siła kobiet”.

Czytałyśmy też pozostałe książki tej autorki, te które są w naszej książnicy, między innymi: “Narzeczona Nazisty”, “Cena wolności”, “Aktoreczka”, itd.

Dziękujemy sobie za miłe, dobre spotkanie, za wspólnie spędzamy czas.

Żegnamy się. Do zobaczenia w maju, data wstępnie ustalona, lektura też.