Spotkanie klubowe 07.04.2022

Na dzisiejszym spotkaniu kontynuujemy omawianie książek o Wandzie Rutkiewicz. Wśród nas, jeśli chodzi o ocenę życia alpinistki są „jastrzębie i gołębie”. Jednak wszystkie zgodnie podziwiamy osiągnięcia bohaterki, bo nie sposób je zakwestionować.

Dziś słuchamy multimedialnego koncertu Igora Pietrzykowskiego, mieszkańca Wołowa, człowieka wielu pasji. Gościł w dolnobrzeskiej bibliotece „TAMA” i jako pielgrzym opowiadał o swojej drodze do Santiago de Compostela. Dziś poznajemy go jako muzyka, który na klawiszach, na smyczkach wiszących i jeszcze jakimś instrumencie z wielką pasją i ekspresją wykonał koncert, w tle były pokazane różne obrazy, pejzaże w biało-czarnym kolorze. Muzyka była dosyć niepokojąca, chyba pierwszy raz miałyśmy okazję być na takim koncercie.

Budujemy plan na bliższy i dalszy czas. W związku z rokiem Ignacego Łukasiewicza, z racji zacnej rocznicy urodzin będziemy czytać książkę Jerzego Sikory – Ignacy Łukasiewicz. W maju w bibliotece będzie spotkanie autorskie z Haliną Grochowską, piszącą o życiu w PRL, dziś bierzemy do czytania książki jej autorstwa.

Przed nami spotkanie z okazji 12tej rocznicy działalności „Iskierek”.

W czerwcu zamierzamy przejść jeden etap dolnośląskiej drogi św. Jakuba z Głogowa do Jakubowa, a we wrześniu urządzamy piknik z poezją w Wojanowie.

W dolnobrzeskiej bibliotece jest wystawa fotografii pana Edwarda Miszkiewicza, dzisiaj miałyśmy okazję ją podziwiać.

W naszym mieście w kinie Odra od 22 do 28ego kwietnia wyświetlany będzie film Marzec ’68, jego treść dobrze wpisuje się w majowe spotkanie autorskie z p. H. Grochowską, klubowiczki muszą iść!