Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

III Piknik NGO

2 września 2023 odbyła się fantastyczna inicjatywa jaką jest III Piknik NGO. Podczas tego wydarzenia, nie zabrakło także Biblioteki TAMA, która włączyła się w działania, realizując kolejne założenia Projektu Ambasadorzy na Start! realizowanego w ramach programu Promocja czytelnictwa 2023 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podczas udziału w pikniku Biblioteka zorganizowała wraz z Małgorzatą Pilczuk i Stowarzyszeniem Teatr SZTAMPA spacer performatywny podczas którego przybliżona została postać Aleksandra Fredry i Wisławy Szymborskiej – patronów roku 2023. Spacer odbył się po kilku wyznaczonych punktach tarasu widokowego, przy których Małgorzata Pilczuk zaprezentowała sylwetki pisarzy, a także ciekawostki o ich życiu i twórczości.

Przy wybranych „przystankach” na spacerowiczów czekali aktorzy Teatru SZTAMPA, którzy odgrywali najśmieszniejsze fragmenty scen z komedii „Damy i huzary” Aleksandra Fredry z użyciem kostiumów i charakteryzacji. Wszyscy uczestnicy spaceru byli pod ogromnym wrażeniem talentu i organizacji a wspaniały malowniczy plener dopełniał całość wydarzenia. Udział wzięło około 30 osób.

Spacer nie był jedynym wydarzeniem tego dnia. Po południu w ramach projektu odbyły się także warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których wykonywano rysunki wodoodpornymi flamastrami na torbach płóciennych. Nie zabrakło także drewnianych literek do ozdabiania różnymi materiałami – ścinkami tkanin, kolorowymi papierkami, włóczką, muszelkami itp. W warsztatach wzięło udział trzydzieścioro dzieci.

Dalsze działania przed nami! Szukajcie informacji na profilu Biblioteki TAMA na Facebooku, stronie internetowej oraz prasie lokalnej.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Ambasadorzy na start! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content