Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Relacja z Mikołajek

6 grudnia w bibliotece TAMA odbył się „Mikołajkowy escape room” z pisarką książek dla dzieci i młodzieży Katarzyną Grzyś-Kurką. Escape-room wokół przygód Franka Koperka i psich klanów to nietypowa forma spotkania autorskiego, jakie prowadzi pisarka. Podczas wizyty w Bibliotece TAMA autorka przybliżyła dzieciom ważną tematykę pro-zwierzęcą poruszaną w swoich książkach. Dodatkową atrakcją z okazji Mikołajek było mini śledztwo, które przeprowadziły dzieci. Maluchy mogły wczuć się w bohatera książek (Franka Koperka) i poczuć się jak mali detektywi, poszukujący tego, kto unieruchomił sanie Mikołaja.

Drugim wspaniałym gościem był nie kto inny tylko sam św. Mikołaj, który za odgadnięcie zagadki wręczał każdemu swoje czekoladowe podobizny.

Uczestnicy warsztatów, którzy czekali na swoją kolej do escape roomu wykonywali włóczkowe choinki, wyklejali plasteliną drewniane bombki oraz ozdabiali świąteczne pierniczki lukrowanymi pisakami. Na pewno będą najpiękniejszymi ozdobami na świątecznych drzewkach.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Ambasadorzy na start! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury., wzięło w nim udział 21 dzieci.

Skip to content