Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pierwsze spotkanie Ambasadorów

Pierwsze spotkanie Ambasadorów

23 maja 2023 odbyło się pierwsze spotkanie z Ambasadorami Czytelnictwa. Spotkanie miało charakter organizacyjno-zapoznawczy i wprowadzający dokładnie do projektu. Zwycięzcy konkursu oprócz tytułu otrzymali także koszulki promujące projekt, które zobowiązali się nosić podczas udziału w naszych akcjach ale i nie tylko. Możliwość poznania się osobiście, utwierdziła nas w przekonaniu, że są to właściwe osoby na właściwym miejscu i jesteśmy bardzo dumni, że zdecydowali się wziąć udział w naszym projekcie.

Poniżej nasi Ambasadorowie, w paru zdaniach o sobie: 

Magdalena Dawidowicz  „Bardzo dużo czytam ze swoimi dziećmi i aktywnie prowadzę na Instagramie profil o nazwie Zaczytane_Skrzaty (…). Szczególnym uczuciem darzę szeroko pojętą literaturę dziecięcą i (…) zależy mi na promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników (…). Stąd pojawił się pomysł na akcję #NieMaSpaniaBezCzytania (hasło rzucił kiedyś mój Syn i u nas codzienne wspólne wieczorne czytanie to już rytuał) – której dwie edycje przeprowadziłam na Instagramie. (…) zależy mi także na dotarciu do grupy lokalnych Rodziców, by zachęcać do czytania dzieciom i z dziećmi.”

Katarzyna Grzyś-Kurka „Jestem pisarką. Piszę książki dla dzieci w wieku 9–13 lat. Dostrzegam w maluchach naturalną potrzebę obcowania z historiami. Zupełnie jak to miało miejsce u naszych przodków, którzy siedząc przy ognisku, wysłuchiwali opowieści najstarszych członków plemienia. Nie zawsze jednak wystarczy dać dziecku książkę, aby zaczęło czytać. Może mieć wszak przekonanie, że to kolejna nudna lektura. Jeśli jednak będzie uczestnikiem ciekawej zabawy czy aktywności powiązanej z tematyką wybranych książek, może zechcieć dowiedzieć się więcej na temat losów bohaterów (…). Stawiam na gry terenowe, zabawy w stylu escape room czy aktywności plastyczne.

Dawid Jagiełło „Chciałbym zostać Ambasadorem Czytelnictwa, ponieważ już od dłuższego czasu udzielam się w życiu biblioteki. Pomagam podczas eventów tematycznych oraz na kiermaszach. Znam (…) charakter pracy bibliotekarza. Znam najnowsze trendy czytelnicze, jestem na bieżąco z nowościami.(…). Czytam dużo książek, posiadam swój ulubiony gatunek oraz pisarzy. Potrafię opowiadać o książkach i się nimi zachwycać.”

Teresa Łysoń „Czytam dużo książek i bardzo lubię o nich rozmawiać. Jestem członkinią Dyskusyjnego Klubu Książki, który bardzo lubię i chciałabym włączyć się także do tej akcji. Jestem kontaktowa, rozmowna, przyjacielska i szybko nawiązuję znajomości.”

Zuzanna Szczepanowska „Chciałabym zostać Ambasadorem Lokalnego Czytelnictwa, ponieważ kocham książki. Chcę roztaczać wokół siebie miłość do czytania i przekonywać inne osoby, aby zaczęły czytać książki. Prowadzę media w Internecie o tematyce książkowej, m. in. Instagrama (zuzia.books) i Tiktoka (zuza.books). Byłabym chętna również brać udział w różnych akcjach czytelniczych.”

Skip to content