Obchody 79. rocznicy Marszu Śmierci

Wczoraj w naszym mieście odbyły się obchody 79. rocznicy Marszu Śmierci, ewakuacji więźniów z podobozów w Dyhernfurth do koncentracyjnego obozu macierzystego w Gross-Rosen w Rogoźnicy.

Biblioteka TAMA przyłączyła się do wydarzenia, organizując spotkanie podczas którego wystąpiła dr hab. Dorota Sula z prelekcją pt. „Lecznictwo” w Konzentrationslager Gross Rosen. Był to dla nas wielki zaszczyt gościć tak cenioną badaczkę historii, autorkę książek, monografii, artykułów naukowych i zasłużoną pracownicę Muzeum Gross Rosen.

Spotkanie rozpoczęła młodzież z Harcerskiej Organizacji „CICHOCIEMNI”, występując z muzycznym programem artystycznym.

Podczas spotkania gościliśmy:

▪️ inicjatora wydarzenia – zastępcę burmistrza Pana Artura Michałka.

▪️ naszego partnera merytorycznego – delegację z Muzeum w Gross-Rosen w Rogoźnicy.

▪️ współorganizatorów wydarzenia: młodzież z Harcerskiej Organizacji Wychowawczo-Patriotycznej “CICHOCIEMNI”, przedstawicieli Stowarzyszenia Pierwszych Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej oraz Ks. Kanonika Jacka Włostowskiego z Parafii NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym.