Narodowe Czytanie w dolnobrzeskiej „TAMIE”

4 września o godzinie 11:00 rozpoczęło się czytanie komedii Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w ramach X edycji Narodowego Czytania, akcji pod patronatem pary prezydenckiej. Postaciom dramatu swojego głosu użyczyli mieszkańcy naszego miasta – czytelnicy i sympatycy biblioteki, radni miejscy oraz młodzież klas 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1. Mogliśmy podziwiać talenty aktorskie wszystkich uczestników, którzy zgłosili się do przeczytania fragmentów dramatu. Nasi aktorzy otrzymali kotyliony wykonane specjalnie na tę okazję w bibliotece oraz egzemplarz lektury z pamiątkową pieczęcią i okazjonalną zakładką do książki.

Zwieńczeniem spotkania było zaprezentowanie wszystkim przybyłym do sali konferencyjnej „TAMY”, wybranych scen komedii w wykonaniu aktorów teatru „Sztampa” w reżyserii Małgorzaty Pilipczuk.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, zarówno publicznośći jak i czytającym. Już dziś zapraszamy Państwa za rok.

Przypominamy, że każdy może otrzymać pamiątkową pieczęć na własnym egzemplarzu „Moralności pani Dulskiej” oraz zakładkę do książki.

Zapraszamy do biblioteki „TAMA”.