Kulisy świata kina ze Stanisławem Dzierniejko

Niezwykłe, pełne humoru spotkanie autorskie odbyło się 21 kwietnia w bibliotece TAMA. Naszym gościem był Stanisław Dzierniejko – politolog, dziennikarz, twórca, producent i dyrektor naczelny Festiwalu Reżyserii Filmowej i Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu. Współpracował m.in. z miesięcznikiem filmowym „CINEMA” i internetowym serwisem filmowym „STOPKLATKA”. Laureat prestiżowej nagrody „Forbesa” Profesjonalista Roku.
Tematem spotkania była książka autorstwa Pana Stanisława pt. „Mój pierwszy seans filmowy”, w której w zabawny sposób opisuje magię kina i świat filmu od kuchni. Nie zabrakło opowieści naszego gościa, kiedy zaczęła się jego fascynacja kinem, o tym jak to mały Stasio sam wyświetlał filmy w TĘCZY, o niezwykłej, przyjacielskiej więzi z Janem Nowickim, o laureatach Festiwalu Reżyserii Filmowej i Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu. Dowiedzieliśmy się m. in. jaki jest naprawdę Bogusław Linda, dlaczego Andrzej Wajda zrugał Jana Nowickiego, a także jak i kiedy zrodził się pomysł zorganizowania festiwali. Moderatorem spotkania była Monika Jagielska-Mikłos, współorganizatorka dużych wydarzeń kulturalnych, była dziennikarka, prezenterka i dyrektor programowy ogólnopolskiej telewizyjnej stacji informacyjnej.