Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ferie zimowe w TAMIE

Ferie zimowe zbliżają się ku końcowi. Od 15.01.2024  dzieci miały okazje wziąć udział w niesamowitych warsztatach, organizowanych w bibliotece. Pierwsze wprowadziły je w świat minerałów. Uczestnicy  poznali cechy i właściwości kamieni. Były to okazy, które podczas doświadczeń m. in. ulegają różnym reakcjom. Przyswoiły także  nazwy nauk, które zajmują się szeroko pojętą dziedziną „GEO”.

Każdy uczestnik spotkania wykonał swój talizman w kształcie wisiora z naturalnych minerałów, które posiadają magiczną moc. Ozdabiał także drewnianą szkatułę mozaiką z kamieni naturalnych i muszli. Powstały piękne i niepowtarzalne prace.

 17.01 odbyły się zajęcia pt. „Obrazy wełną czesankową malowane”. Wełna czesankowa powstaje na skutek specjalistycznej obróbki włókna. Z przygotowanych ramek  uczestnicy stworzyli z przędzy kolorowe obrazy. Wełna ta okazała się  bardzo wdzięcznym tworzywem, co widać na  powstałych pracach. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością przy tworzeniu bajkowych prac.

Pierwszy tydzień ferii w bibliotece zakończył się 19.01. Tworzyliśmy upominki dla babć i dziadków.

Uczestnicy zajęć wykonali przepiękne laurki z wierszowanymi życzeniami, które sami ułożyli oraz wykonali pejzaż zimy malowany farbami na białej serwetce. Było poetycko, kreatywnie i wesoło.

Drugi tydzień ferii w bibliotece TAMA rozpoczął się od zajęć pt. Maska karnawałowa jako element stroju balowego. Z okazji trwającego karnawału dzieci wybrały się w podróż do Wenecji, gdzie odbywa się najpopularniejszy karnawał na świecie. Poznały różne ciekawostki zapustów, które wysłuchały z książki Kalejdoskop Świąt dowiadując się tym samym wiele ciekawych i dotąd nieznanych informacji. Podczas zdobienia masek wykazały się swoją kreatywnością, wykorzystując różne techniki zdobienia. Uczestnicy zajęć uczyli się także podstawowych kroków samby.

Skip to content