Spotkanie “Iskierek” w bilbliotece “TAMA”
24.04.2026 korzystamy z zaproszenia dyrektor „TAMY” na spotkanie autorskie z podróżnikiem Dariuszem Hieronimem Stobieckim promującym książkę „Na przemytniczych szlakach”.
U „Iskierek” frekwencja dobra, siedzimy i słuchamy autora książki, etnologa o społeczeństwach Indii, Nepalu, Singapuru, Sri Lanki, który z pasją opowiada o filozofii, religiach, kulturze, historii tych narodów, słuchamy o przemycie złota i elektroniki różnymi szlakami, o jego podróżach samolotami, pociągami, taksówkami. W sposób prosty i zrozumiały opowiedział o tak różnym, odległym dla nas świecie i to w różnych wymiarach. Wszystkie wypowiedzi były zilustrowane zdjęciami, więc dobrze słuchało się pana Dariusza, który chyba przez 7 lat wędrował po Azji. 2 godziny przeleciały, była okazja zakupić książkę, były zdjęcia, podziękowania i pomysłowy jak zawsze prezent dla naszego gościa o co postarała się pani dyrektor Anżela Grzyś.


