<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p>
Nawigacja
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Brak wydarzeń.

Nowości wydawnicze
Ankieta
W jaki sposób najczęciej trafiasz na ciekawe książki?

samodzielnie wyszukuję książki na półce w bibliotece

ciekawe książki poleca mi bibliotekarz

polecenia rówieśników, rodziny, znajomych

czytanie recenzji w prasie lub gazetek w bibliotece

inne

» Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!


Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

To historyczny moment dla polskiej kultury. Po 23 latach od przyznania Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej to najważniejsze literackie wyróżnienie znów trafia w ręce Polki. Olga Tokarczuk została nagrodzona za rok 2018. Wraz z nią laureatem – za rok 2019 – został Peter Handke.  

 

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12849/literacki-nobel-dla-olgi-tokarczuk» Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w brzeskich bibliotekach


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w brzeskich bibliotekach

Od 2001 roku, we wrześniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskie Izby Książki, a jego celem jest propagowanie głośnego czytania dzieciom. Oddział dla dzieci zaprosił do biblioteki starszaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiedziała dzieciom o bibliotece i jej pracy. Dzięki  „10 prośbom książki do czytelnika”, dowiedziały się one jak należy dbać o książki. Wysłuchały również bajki: „ Kicia kocia w bibliotece”, „ Jaś Czytalski w bibliotece” i „Dzikoludek”. Ogromną radość sprawiło dzieciom oglądanie książek i gazetek. Miłym akcentem na zakończenie spotkania było wręczenie zakładki do książek, które każdy ze starszaków dostał w prezencie.  

Galeria : http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=374

Czytaj więcej» Z Książką na start!


 

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna przystąpiła do projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do naszej biblioteki lub należącej do niej filii, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny – zapytaj bibliotekarza i odbierz książkę w prezencie! Akcja rozpoczyna się 12 września, ilość uczestników ograniczona.

 

Czytaj więcej» Wakacje z Biblioteką


Wakacje z Biblioteką

Jak co roku, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna podczas akcji letniej zorganizowała szereg imprez dla dzieci i młodzieży.

Pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpoczął  się od turnieju gier planszowych. Uczestnicy mogli m.in. zrelaksować się przy kolorowankach Mandali, a ich prace można było obejrzeć na wystawie w bibliotece.
Dzieci miały również okazję przenieść się do krainy owocowych smaków - bardzo chętnie odgadywały z zasłoniętymi oczami smaki różnych owoców, a na warsztatach kreatywnych pt. „Poznajemy życie pszczół” wykonywały postacie pszczół z materiałów plastycznych.

Drugi tydzień także obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Rozpoczęliśmy go od kodowania z robotem Photon. W kolejnym dniu przedstawiono uczestnikom zajęć prezentację multimedialną „Nasz przyjaciel pies”, z której dowiedzieli się wiele ciekawostek o tych zwierzętach. Największą popularnością cieszyło się spotkanie pod tytułem „Historia Czekolady”, podczas którego dzieci obejrzały prezentacje, robiły prace plastyczne i miały możliwość posmakowania różnego rodzaju czekolad.

Na pierwszych zajęciach wakacyjnych w filii bibliotecznej nr 1 uczestnicy zajęć decydowali o losach sympatycznego kosmity Scootie. Dzieci uczyły się programować jego ruchy, poznawały podstawy programowania przez zabawę i wykonywanie zadań o rosnącym poziomie trudności, by w efekcie zostać ekspertami w projektowaniu algorytmów. Na kolejnych zajęciach wakacyjnych dzieci wyklejały drewniane postacie owadów, a z bibuły robiły kostiumy do inscenizacji ulubionych bajek, tak aby na końcu wszystkim je zaprezentować. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy zajęć bawili się Photonem – najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym dostępnym na rynku.

„WAKACJE W BIBLIOTECE” to hasło, pod którym kryje się wiele atrakcji przygotowanych na tegorocznych zajęciach wakacyjnych w Filii nr 2 w Pogalewie Wielkim. W programie wakacyjnym znalazły się zajęcia plastyczne, literackie, czytelnicze oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu, rebusy, kalambury, zgadywanki i zabawa z robotem Photon.

O tym, że spotkania w bibliotece mogą być udane, świadczą uśmiechnięte buzie uczestników, a miłym wspomnieniem z tych spotkań są kolorowe prace wywieszone w naszych placówkach oraz pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólną zabawę i zapraszamy do korzystania z księgozbioru w naszej bibliotece.

 

Galerie:

http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=371

http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=372

http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=373

 

Czytaj więcej» Zajęcia wakacyjne w Oddziale dla Dzieci


Czytaj więcej» Zajęcia wakacyjne w Filii nr 1


Czytaj więcej» Zajęcia wakacyjne w Filii nr 3


Czytaj więcejWspółpracują z nami
Współpracują z nami

Projekt i wykonanie: Krzysztof Plichta
Powered by PHP-Fusion