<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p>

» Z KsiążkÄ… na start!

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna przystÄ…piÅ‚a do projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „MaÅ‚a książka - wielki czÅ‚owiek”. Akcja ma zachÄ™cić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do naszej biblioteki lub należącej do niej filii, otrzyma w prezencie wyjÄ…tkowÄ… WyprawkÄ™ CzytelniczÄ… na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdÄ… wyjÄ…tkowÄ… książkÄ™, dostosowanÄ… pod wzglÄ™dem formy i treÅ›ci do potrzeb przedszkolaka i speÅ‚niajÄ…cÄ… najwyższe standardy w projektowaniu piÄ™knych i mÄ…drych książek dla najmÅ‚odszych, a także KartÄ™ MaÅ‚ego Czytelnika. Za każdÄ… wizytÄ™ w bibliotece, zakoÅ„czonÄ… wypożyczeniem minimum jednej książki z ksiÄ™gozbioru dzieciÄ™cego, MaÅ‚y Czytelnik otrzyma naklejkÄ™, a po zebraniu dziesiÄ™ciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzajÄ…cym jego czytelnicze zainteresowania. DziÄ™ki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciÅ„stwa (bibliotekÄ™) i zostanie peÅ‚noprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdÄ… coÅ› dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyÅ›ciach wynikajÄ…cych z czÄ™stego odwiedzania biblioteki. UdziaÅ‚ w naszym projekcie jest caÅ‚kowicie bezpÅ‚atny – zapytaj bibliotekarza i odbierz książkÄ™ w prezencie! Akcja rozpoczyna siÄ™ 12 wrzeÅ›nia, ilość uczestników ograniczona.