<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Nawigacja
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Brak wydarzeń.

Nowości wydawnicze
Ankieta
W jaki sposób najczęciej trafiasz na ciekawe książki?

samodzielnie wyszukuję książki na półce w bibliotece

ciekawe książki poleca mi bibliotekarz

polecenia rówieśników, rodziny, znajomych

czytanie recenzji w prasie lub gazetek w bibliotece

inne

» Pierwsi Laureaci akcji "Mała ksiażka - wielki człowiek" Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzegu Dolnym


Pierwsi Laureaci akcji "Mała ksiażka - wielki człowiek" Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzegu Dolnym


» Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Czytaj PL


Czytaj więcej» Dotacja na zakup nowości wydawniczych dla dolnobrzeskiej biblioteki


Dotacja na zakup nowości wydawniczych dla dolnobrzeskiej biblioteki

   Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzegu Dolnym otrzymała subwencję w wysokości 12,900 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup dodatkowych nowości wydawniczych. Dzięki temu wsparciu finansowemu zakupiono pozycje z zakresu literatury pięknej, popularnonaukowej, dziecięcej oraz multimedia ( audiobooki ), znanych i lubianych pisarzy współczesnych, jak Milan Kundera, twórców fantastyki ( Ursula LeGuin ) i literatury popularnej: m.in. Miłoszewski, Krajewski, Socha, Michalak. Zakup umożliwił „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, który podjęty uchwałą Rady Ministrów, ma na celu poprawę czytelnictwa w Polsce, poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, będących ośrodkami i centrami życia społecznego, ułatwiając w ten sposób dostęp do kultury i wiedzy. Program w założeniu jest wieloletni, obejmować ma okres od 2016 do 2020 r., i dotyczy zakupu różnego rodzaju zbiorów m. in.: książek do bibliotek, jak również multimediów, wydawnictw nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych. Program wprowadzany jest w życie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej , zapewniając finansowe wsparcie bibliotekom publicznym, zorganizowanym w formie samorządowej instytucji kultury. Jego beneficjentami są także samorządowe instytucje kultury, w których skład wchodzą biblioteki publiczne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Biblioteki Narodowej i Ministerstwa Kultury.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=379

Czytaj więcej» Informacja


Informujemy, że w dniach 4.11.2019 - 16.11.2019  Filia nr 2 w Pogolewie będzie nieczynna.

Czytaj więcej» „Od ziarenka do bochenka” – zajęcia biblioteczne


„Od ziarenka do bochenka” – zajęcia biblioteczne

Dnia 16 października z okazji Światowego Dnia Chleba w Środowiskowym Domu Samopomocy bibliotekarka z filii na Starówce przeprowadziła prezentację multimedialną pt. „Od ziarenka do bochenka”. Zaprezentowane informacje dotyczyły historii chleba, wierzeń ludowych, etapów powstawania, przysłów oraz znaczenia chleba w kulturze różnych krajów. Nie zabrakło również degustacji pieczywa i pokazania różnych rodzajów mąki, z której zostało upieczone.

Czytaj więcej» Zajęcia biblioteczne – Od kamiennej tabliczki do e-książki


Zajęcia biblioteczne – Od kamiennej tabliczki do e-książki

W dniu 21.10.2019 r., w ramach współpracy biblioteki z placówkami oświatowymi, w Oddziale dla dzieci i młodzieży MiGBP w Brzegu Dolnym, odbyła się lekcja biblioteczna, której tematem była historia książki, od kamiennej tabliczki, do nowoczesnej e-książki. Uczestnikami lekcji były dzieci z pierwszej i drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Godzięcinie. Podczas spotkania w bibliotece, dzieci obejrzały prezentację multimedialną, ukazującą rozwój piśmiennictwa oraz druku na przestrzeni dziejów. Zaznajomiły się z nowymi pojęciami, poznały postać Jana Gutenberga i nowe słowa, wzbogacając swoje słownictwo o: pismo klinowe, hieroglify, papirus, skryba, pergamin, kodeks, e-book w tym trudne: manuskrypt i inkunabuł. Żeby utrwalić zdobytą wiedzę, uczniowie rozwiązywali przygotowaną wcześniej krzyżówkę, w zabawie pomagały im panie bibliotekarka oraz nauczycielki. Lekcję zakończyło uroczyste pasowanie na czytelników, złożenie przysięgi czytelniczej, wręczenie pamiątkowych dyplomów. W podziękowaniu uczniowie zaśpiewali przygotowaną piosenkę. Dzięki wizycie w bibliotece maksyma Cycerona: „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”, nie będzie im już obca. 

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=376

Czytaj więcej» Dzień Kubusia Puchatka w Przedszkolu w Pogalewie Wielkim


Dzień Kubusia Puchatka w Przedszkolu w Pogalewie Wielkim

15 października 2019 w Fili nr 2 w Pogalewie Wielkim W GRUPIE „0” odbył się Dzień Kubusia Puchatka Maluchy podczas zajęć z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane historie. Poznały „puchatkowy” sposób na życie, gdzie życzliwość, dobroć, chęć niesienia pomocy oraz wyrozumiałość wobec słabości i wad sprawia że życie jest piękne i radosne, a każdy dzień w Stumilowym Lesie jest wielką przygodą. Dzieci brały udział w  licznych wesołych zabawach i ciekawych konkursach dzieci chętnie naśladowały postępowanie bliskich im bohaterów w jednej z nich czekało małe co nie co ,  ulubiony przysmak Kubusia tj. miodkiem, który dzieci mogły skosztować.  Odgadywały zagadki i rozwiązywały rebusy dotyczące przygód naszych bajkowych  bohaterów. Również na zajęcia dzieci poprzynosiły ulubione postacie z bajki  .

 Każde spotkanie z mieszkańcami Stumilowego Lasu było pełne wesołych i ciekawych zabaw dla naszych najmłodszych czytelników. To dzięki uroczym przygodom Kubusia Puchatka dzieci mogły się uczyć i bawić, a spotkania  było pełne niespodzianek.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=375

Czytaj więcejWspółpracują z nami
Współpracują z nami

Projekt i wykonanie: Krzysztof Plichta
Powered by PHP-Fusion