Spotkanie z twórczością Stanisława Babczyńskiego i nie tylko

Dzieje się, dzieje w Galerii Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury, odbywają się wernisaże, wystawy gonią wystawy.

25 maja miała miejsce uroczystość jubileuszu 50-lecia działalności wystawienniczej Stanisława Babczyńskiego, mieszkańca Obornik Śląskich, członka związku Polskich Artystów Plastyków.

W naszej galerii do obejrzenia są jego rysunki, obrazy malowane różnymi technikami, kopie obrazów znanych malarzy. Artysta wszechstronny o niezwykłej wrażliwości – pisze wiersze, pomysły powstają w czasie malowania a właściwie w plenerze kiedy posmakuje inspiracji. W tym dniu zarazem miłośnicy sztuki mogli usłyszeć wiersze pana Babczyńskiego w wykonaniu wrocławskich aktorów, posłuchać muzyki i śpiewu w wykonaniu dolnobrzeskich artystów. Te wszystkie informacje przekazała

Nam nasza moderatorka, która była na tym jubileuszu. Z jej inicjatywy spotkałyśmy się dziś 11 czerwca w Galerii DOK by poznać twórczość pana Stanisława. Oprowadzała nas po wystawie pani Renata Karpiak zarządzająca tym miejscem, to ona organizuje te wspaniałe wydarzenia.

W galerii można podziwiać piękne kompozycje kwiatowe Iwony Tumiłowicz, wyroby uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzegu Dolnym.

Pani Renata Karpiak też tworzy. Podziwiałyśmy wykonaną przez nią biżuterię i bransoletki, pierścionki, kolczyki, naszyjniki, wszystkie ładne, gustowne.

Nie obyło się bez zdjęć. Halinka Węgiel dokumentowała naszą obecność w galerii. My jej dziękujemy, że zmobilizowała nas do odwiedzenia wystawy, to nie był czas stracony, wszystko się podobało.