Relacja z warsztatów plastycznych w księgarni

Podczas wydarzenia, które odbyło się 22.11.2023 w Księgarni Barbary Skrzyńskiej, Miłośnicy Kociej Szajki mieli okazję spotkać się z ilustratorką – Malwiną Hajduk, bez której kocioszajkowy świat nie byłby tak pełen kształtów i barw!

Są to książki autorstwa pisarki Agaty Romaniuk. Akcja książek rozgrywa się w Cieszynie, tętniącym życiem i pełnym niespodzianek mieście leżącym na pograniczu polsko-czeskim. Kocia Szajka, skupiająca miejscowe koty o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomaga policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek.

Mali Książkomani mieli okazje zapoznać się z treścią książek, tajemnicami ilustracji i wziąć udział w warsztatach plastycznych, tworząc własnych bohaterów kociej gromadki.

Organizatorem spotkania jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna TAMA w Brzegu Dolnym. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu Promocja czytelnictwa 2023 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu Ambasadorzy na start!, wzięło w nim udział trzynaścioro dzieci.