Powitanie lata z biblioteką „TAMA”

… a może to też powrót do normalności?!

23 czerwca 2021 roku, godzina 11:00 – spotykamy się na placu przed biblioteką, a spotkanie rozpoczynamy od wernisażu prac malarskich naszych dolnobrzeżanek pani Zofii Tlatlik i pani Urszuli Musiał-Białowąs. Prace nas zachwyciły, myślę tu o nas klubowiczkach z DKK w Brzegu Dolnym Płomyczkach i Iskierkach.

Miło było spotkać się, porozmawiać, wymienić uwagi i poplanować przyszłość – gdyż nie ulega wątpliwości, że jako DKK chcemy wznowić działalność.

Miło było spotkać się znowu, porozmawiać i posnuć plany na przyszłość. Przy ukwieconym stole poczytaliśmy wiersze poety pana Jacka Peliana – pięknie interpretowała je pani Małgosia Wrzesińska.

Malarstwo i poezja – piękne połączenie, a takie właśnie nastąpiło we wspólnie wydanej książce pani Uli i pana Jacka pt. „W pejzażach i bukietach wersów”. Obrazy i wiersze chwytające za serce… Książka łącząca obrazy np. „Pejzaż z ławeczką przy drodze” i wiersz pana Jacka „Ławka życia”.

Słuchaliśmy, oglądaliśmy ale też ciekawość nowego obiektu spowodowała zwiedzenie tegoż, jak również zapoznanie się z możliwościami, nazwę je „elektronicznymi” korzystania z zasobów bibliotecznych. I tu… prywata piszącej te słowa: pozostanę czytelniczką, która wybiera uśmiech Pań Bibliotekarek , ich fachową pomoc, znajomość tematu i miłą obsługę.

Pierwsze spotkanie za nami – miłe, serdeczne ze strony personelu – zachęcające do spotkań w ramach DKK – klubowiczki są jak najbardziej… za!

A więc do zobaczenia!

O. Ch.