Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Relacja z zajęć wakacyjnych

Uczestnicy sierpniowych zajęć bibliotecznych wykazali się niesamowitą kreatywnością! Na warsztatach z ramek tekturowych powstały oprawki, które zostały ozdobione różnokolorowymi materiałami. Uczestnikom wyobraźnia dokazała przy robieniu motyli i kotków z papieru oraz girland z bibuły. Każdy przeciętny mieszkaniec Japonii posiada zdolności manualne potrzebne do zabawy z origami. Po naszych warsztatach także dzieci z naszego miasta na pewno biegle władają ta sztuką.

Podczas zajęć „Uczymy się, budujemy, bawimy” bibliotekarze zadbali o rozwój intelektualny małych podopiecznych, czyli o dokształcenie w zakresie informatyki i nauk technicznych, w zakresie dla początkujących. Tematem zajęć było układanie klocków Kinex, użycie w praktyce druku 3D i wirtualne spacery po wybranych obiektach naszego miasta.

9 sierpnia dzieci tworzyły zakładki do książek dwoma sposobami: wycinając elementy z filcu oraz metodą kropkowania na szablonach.

Tymi z pozoru prostymi sposobami powstały ciekawe i oryginalne zakładki, które na pewno jeszcze długo będą służyć dzieciom podczas lektury.

Podczas kolejnych sierpniowych zajęć powstały wspaniałe skarpetkowe pacynki. Radości i pomysłów nie było końca. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu w towarzystwie stworzonych przez siebie potworków. Było kreatywnie, wesoło, zabawnie.

     17.08 –  W bibliotece “TAMA”, odbyły się warsztaty w ramach projektu „Ambasadorzy na start!”. Uczestnicy ozdabiali duże i małe litery przy wykorzystaniu różnych materiałów: muszelek, bibuły, plasteliny, farby, skrawków wstążek, koronek oraz materiałów recyklingowych. Dzieci wykazały się niesamowitą pomysłowością w projektowaniu i zestawianiu ze sobą różnych materiałów. Efektem pracy uczestników są wspaniale ozdobione litery, które posłużą nam w promocji dalszych działań projektowych. W zajęciach wzięło udział 13 dzieci.

    23.08 –  Pod nazwą „Bądź EKO” – odbyły się warsztaty o bioróżnorodności.  Na początku uczestnicy obejrzeli filmik, z którego dowiedzieli się, jak prawidłowo segregować odpady, po czym sami spróbowali rozdzielić je do odpowiednich worków. Kolejnym zadaniem było wykonanie rysunków związanych z ekologią na torbach z materiału. Wykorzystując wiedzę zdobytą na zajęciach oraz swoją wyobraźnię , dzieci wykonały ekologiczne torby w które będą pakować zakupione w sklepie produkty. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o środowisko.

   Podczas spotkania 30 sierpnia odczytano wiersz Kingi Grabowskiej – Bednarz „Muchy”. Następnie odbyła się zabawa z chustą animacyjną, dzieci przechodziły przez tunel  i rzucały piłeczkami do kubeczków. Było bardzo wesoło.

    31 sierpnia na warsztatach robili bransoletki sznurkowe i koralikowe. Na wspólnym zaplataniu oraz nawlekaniu koralików czas upłyną im szybko i przyjemnie. Wszyscy uczestnicy stworzyli niepowtarzalną biżuterię dla siebie, a także dla najbliższych. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie na każdych zajęciach.   

Uroki lata w świecie origami

Uczymy się, budujemy, bawimy

Filcowe zakładki

Warsztaty artystyczne w ramach projektu “Ambasadorzy na Start!”

Szmatki z tęczowej szufladki

Warsztaty artystyczne w ramach projektu “Ambasadorzy na Start!”

Bądź eko

Owadzi świat wokół nas

Czytanie na trawie przy TAMIE

Koralikowy zawrót głowy

Skip to content