Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI W.

Miło nam poinformować, że obiekt Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej „TAMA” w Brzegu Dolnym przeszedł pomyślnie procedury konkursowe i zakwalifikował się do udziału w Finale  Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku &Budowa XXI w.” i zaistniał już na interaktywnej mapie Polski wraz z  indywidualną wizytówką obiektu „I Etap XXV Edycja”.

Ogólnopolski Konkurs Budowlany ma długą, ponad dwudziestoletnia tradycję. Co roku do biura spływają zgłoszenia najciekawszych obiektów z całego kraju. O udział w rywalizacji ubiegają się powiaty, urzędy miast, instytucje i deweloperzy.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna TAMA została wybudowana w latach 2017 – 2020 ze środków Gminy Brzeg Dolny, przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Bibliotek 2016- 2020. Bryła budynku nawiązuje w swojej koncepcji do tamy na Odrze (właściwie progu wodnego), która znajduje się niedaleko Brzegu Dolnego w miejscowości Wały. TAMA daje możliwość, obok tradycyjnych form, prowadzić także niestandardowe działania upowszechniania kultur. Wykorzystuje do tego zarówno pomieszczenia biblioteczne, jak również wokół biblioteki – szlak edukacyjny Odry, taras na dachu oraz amfiteatr.