Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koncert Olega Dowgala

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna „TAMA” zaprasza serdecznie do wysłuchania koncertu on line ukraińskiego wirtuoza syringi Olega Dowgala.

Oleg Dowgal jest kompozytorem i wirtuozem gry na fletni Pana (in. syringa). Pochodzi ze Lwowa, gdzie pracuje i gra w Filharmonii Lwowskiej. Jest również wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie, gdzie pod jego opieką grupa studentów ćwiczy warsztat gry na fletni Pana. Współpracuje z zespołem BREVIS. W swojej twórczości inspiruje się muzyką ludową rejonu gór Karpat. Znany jest we Francji, Niemczech, Belgii i Holandii.

Z okazji Dnia Kobiet artysta przygotował koncert dedykowany wszystkim Polkom.  Wybuch wojny uniemożliwił mu wyjazd z kraju a wszystkie trasy koncertowe zostały odwołane. Przygotowany występ został nagrany w wersji multimedialnej. Materiał filmowy z utworami, które miały być wykonane w czasie jego pobytu w Polsce, Oleg Dowgal nagrał w jednej z kameralnych sal koncertowych Filharmonii Lwowskiej, ale ze zrozumiałych względów bez udziału publiczności, w warunkach zbliżonych do konspiracyjnych.

Zapraszamy Państwa serdecznie do odsłuchania koncertu online, link znajduje się na naszej stronie internetowej. Dla tych z Państwa, którzy nie mają możliwości odsłuchania koncertu zapraszamy do Biblioteki TAMA, gdzie transmitować będziemy nagranie na Sali konferencyjnej, codziennie o godz. 16:30 (za wyjątkiem środy), do końca marca.

Link do koncertu: https://youtu.be/2xeY8oTpDo4

Skip to content