Kolejna edycja projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK w dolnobrzeskiej bibliotece

• Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie do biblioteki TAMA oraz należących do niej filii otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy START.
  • Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
  • W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.
  • Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
  • Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
  • W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
  • Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny – zapytaj bibliotekarza i odbierz książkę w prezencie!

Więcej o akcji: Mała książka – wielki człowiek (wielki-czlowiek.pl)