Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Klubowy wieczór kolęd

21 stycznia 2022 r. w dolnobrzeskiej bibliotece „TAMA” odbył się wieczór kolęd w wykonaniu „Iskierek Zapalonych przez Węgielek”.

W świątecznej scenografii, zaopatrzone w śpiewniki., z zachowaniem reżimu sanitarnego śpiewałyśmy polskie kolędy i pastorałki. Naszymi popisami wokalnymi nie wystraszyłyśmy czytelników odwiedzających w tym czasie bibliotekę, wniosek z tego taki, że dobrze nam poszło, mimo nieobecności Małgosi (muzyk z wykształcenia i wykonywanego zawodu).

Śpiewałyśmy dla zachowania tradycji, dla przyjemności, z miłości do kończącego się niestety czasu świątecznego. Z pewnością, dla niektórych z nas ten wieczór był też modlitwą, dużą radością i dobrze spędzonym czasem w dobie pandemii.

„Niebo”, już nie pierwszy raz po naszym kolędowaniu, nagrodziło nas prawdziwie zimową aurą, gdy w radosnych, bożonarodzeniowych nastrojach szłyśmy do domów, zaczął padać piękny śnieg.

Przed kolędowaniem omówiłyśmy w parach: Marzenka z Jasią, Marysia ze Stasią, Halinka z Władzią przeczytane książki. Dyskusja była treściwa, rzeczowa, a w takiej formie ze względu na ograniczony czas naszego spotkania.

Naszymi lekturami na styczeń były książki wydawnictwa „Znak” z nowego cyklu – WYJĄTKOWE KOBIETY. Tj:

  1. Frida Kahlo i kolory życia – Caroline Bernard
  2. Madame Piaf i pieśń o miłości – Michelle Marly
  3. Maria Callas i głos serca – Michelle Marly
  4. Coco. Miłość zaklęta w zapachu – Michelle Marly

Janina Mieleńczuk

DKK „Iskierki” Brzeg Dolny

Skip to content