Ambasadorzy na dniach miasta

3 czerwca 2023, podczas obchodów Dni Miasta, także Biblioteka TAMA miała swoje stoisko. Był kiermasz książki używanej, kącik chillout z galerią Bookface oraz stoisko warsztatowo-artystyczne prowadzone przez Fundację MY z Wołowa. To wszystko odbywało się w ramach programu „Ambasadorzy na start!” dofinansowanego ze środków budżetu państwa.

Podczas dni miasta każdy odwiedzający nasze stoisko miał okazję poznać osobiście i porozmawiać z naszymi Ambasadorami, którzy towarzyszyli nam przez cały dzień wspierając nasze działania. Nasza ekipa odznaczała się charakterystycznymi koszulkami.

W kąciku chillout można było zrelaksować się na leżakach pod imponującym namiotem-gwiazdą, wiemy od osób które skorzystały, że było im bardzo przyjemnie. Nasze zdjęcia Bookface, także cieszyły się niemałą uwagą – nic dziwnego, w końcu bibliotekarze pokazali swoje „drugie oblicze”.

Sobotnie warsztaty artystyczne z Fundacją MY z Wołowa, były podsumowaniem dotychczasowych warsztatów, które odbywały się w TAMIE podczas Tygodnia Bibliotek. Edukatorzy wykorzystali także pomysły zaczerpnięte od mieszkańców na targowisku miejskim. Efektem są wspaniale ozdobione litery, które posłużą nam w dalszych działaniach. W warsztatach wzięło udział około 30 dzieci.

Dla osób, które nie zdążyły nas odwiedzić – nic straconego! Jeszcze pojawimy się w przestrzeni miejskiej, na pewno damy wam znać gdzie i kiedy.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Ambasadorzy na start! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.