Jabłko – owoc pełen tajemnic

W bibliotece TAMA zorganizowano 1 października Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu na lekcjach bibliotecznych uczniowie klas 2 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 mogli wysłuchać prezentacji pt. „Jabłko – owoc pełen tajemnic”.

Podczas lekcji nie zabrakło zagadek, informacji o różnych odmianach tego niebiańskiego owoca, symbolice w tradycjach oraz walorach smakowych i prozdrowotnych. Była to akcja, której celem jest zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabiania nawyku zdrowego odżywiania.

Ochotnicy wzięli udział w degustacji jabłecznika i dżemów jabłkowych oraz poczęstowali się jabłkami na drogę. Powstałe prace plastyczne można podziwiać w dziale dla dzieci w bibliotece TAMA.