<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Nawigacja
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Brak wydarzeń.

Nowości wydawnicze
Ankieta
W jaki sposób najczęciej trafiasz na ciekawe książki?

samodzielnie wyszukuję książki na półce w bibliotece

ciekawe książki poleca mi bibliotekarz

polecenia rówieśników, rodziny, znajomych

czytanie recenzji w prasie lub gazetek w bibliotece

inne

» Stare przedmioty mają swój urok i duszę


Stare przedmioty mają swój urok i duszę

Stare przedmioty mają swój urok i duszę, szczególnie te, z którymi wiążą się jakieś ciekawe wspomnienia i historie. Niektóre niepowtarzalne okazy można podziwiać odwiedzając TAMĘ.

 

Galeria: http://biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=393

Czytaj więcej» Szkolenie w bibliotece


Szkolenie w bibliotece

19 lutego w bibliotece TAMA zostało zorganizowane spotkanie w ramach projektu "LATARNICY W AKCJI", mające na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych bibliotekarzy. Spotkanie przeprowadziła Joanna Krasowska - managerka kultury, inicjatorka i koordynatorka projektów kulturowych, ekspertka kreatywnego zarządzania z wykorzystaniem nowych technologii. Biblioteka przewiduje w ramach tego projektu szkolenia dla seniorów i innych grup naszej gminy w zakresie podniesienia umiejętności w sferze edukacji cyfrowej. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Galeria: http://biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=392

Czytaj więcej» Komunikat


Drodzy Czytelnicy

 

Informujemy, że od 1 marca 2021 r.

przywracamy wolny dostęp do półek w bibliotece "TAMA"

przy ul. Wyspiańskiego oraz filiach bibliotecznych.

 

Powracamy także do poprzednio ustalonych godzin otwarcia placówek.

 

Każdy z użytkowników obowiązany jest do przestrzegania bezpieczeństwa sanitarnego i stosowania się do zaleceń DDM - dystans, dezynfekcja, maseczka oraz poleceń bibliotekarza.

 

Szczegóły znajdą Państwo w naszych placówkach.

Czytaj więcej» TAMA poleca książki obcojęzyczne


TAMA poleca książki obcojęzyczne

Coraz więcej bibliotek publicznych w Polsce posiada księgozbiory obcojęzyczne. Jest to reakcja na różne zapotrzebowania czytelników, także tych nie mówiących w naszym ojczystym języku, którzy znaleźli się w naszym kraju z różnych przyczyn – pracują, studiują lub przyjechali tu na stałe.    

Również w TAMIE znajdą Państwo specjalny regał z książkami w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, a także… arabskim!

Czytaj więcej» TAMA poleca komiksy i powieści graficzne


TAMA poleca komiksy i powieści graficzne

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna TAMA wychodząc naprzeciw zróżnicowanym gustom czytelników, poszerzyła swoją ofertę o komiksy i powieści graficzne dla dorosłych.

 

Pomimo wielu podobieństw istnieją pewne różnice między komiksami a powieściami graficznymi (nazywanymi także wizualnymi). Oba gatunki to kombinacje słów i ilustracji ale różnią się od siebie pod względem treści oraz przedstawienia tematu.

Czytaj więcej» Komunikat


Do 28 lutego 2021 r. zostały przedłużone obostrzenia przy udostępnianiu zbiorów w bibliotece TAMA. W bibliotece głównej czytelnicy mogą odbierać zamówione książki w godz. od 8.00 do 16.00.

Czytaj więcej» „Tama” w Poradniku Bibliotekarza” Nr 1/2021


„Tama” w  Poradniku Bibliotekarza”  Nr 1/2021

Biblioteka "TAMA" została zaprezentowana na okładce pierwszego w 2021 r. numeru "Poradnika Bibliotekarza", ogólnopolskiego pisma branżowego dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. W cyklu "nowe obiekty biblioteczne" ukazał się artykuł Bogusławy Aleksandrowicz - ""TAMA" - biblioteka XXI wieku w Brzegu Dolnym". W obszernym artykule nie zabrakło informacji o nowoczesnym wyposażeniu obiektu oraz o szerokiej ofercie działań edukacyjnych i kulturalnych nowej placówki w oparciu o innowacyjne systemy i technologie.

Zdjęcie na okładkę czasopisma wykonał Witold Gidel, zdjęcia wnętrza biblioteki Anżela Grzyś

Galeria: http://biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=389

Czytaj więcejWspółpracują z nami
Współpracują z nami

Projekt i wykonanie: Krzysztof Plichta
Powered by PHP-Fusion