<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p>

» TAMA poleca książki obcojÄ™zyczne

TAMA poleca książki obcojęzyczne

Coraz wiÄ™cej bibliotek publicznych w Polsce posiada ksiÄ™gozbiory obcojÄ™zyczne. Jest to reakcja na różne zapotrzebowania czytelników, także tych nie mówiÄ…cych w naszym ojczystym jÄ™zyku, którzy znaleźli siÄ™ w naszym kraju z różnych przyczyn – pracujÄ…, studiujÄ… lub przyjechali tu na staÅ‚e.

Również w TAMIE znajdÄ… PaÅ„stwo specjalny regaÅ‚ z książkami w jÄ™zykach: angielskim, niemieckim, francuskim, wÅ‚oskim, a także… arabskim!

DziÄ™ki hojnoÅ›ci naszych wspaniaÅ‚ych czytelników i darczyÅ„ców udaÅ‚o siÄ™ nam zebrać pokaźnÄ… kolekcjÄ™ książek obyczajowych, sensacyjnych, fantastycznych, klasykÄ™ literatury oraz książki popularnonaukowe – przewodniki i albumy, które byÅ‚y przekazywane jeszcze w starym lokalu biblioteki.

ObecnÄ…, dosyć sporÄ… kolekcjÄ™ książek w jÄ™zykach oryginalnych, poszerzyliÅ›my o zakup kolejnych tytuÅ‚ów, takich jak: zbiór nowel Jane Austen, Uncle Tom’s Cabin H.B.Stowe (Chata wuja Toma),  A Farewell to Arms E. Hemingwaya (Pożeganie z broniÄ…), Brave New Wrold V. Huxleya (Nowy wspaniaÅ‚y Å›wiat), HP. Lovecrafta The Haunter of the Dark (Duchy ciemnoÅ›ci).
Z literatury wspóÅ‚czesnej możemy zaproponować American Gods Neila Gaimana (AmerykaÅ„cy bogowie), sensacyjnÄ… - nietÅ‚umaczonÄ… jeszcze na jÄ™zyk polski - One Good Deed Davida Baldacciego, obyczajowÄ… Danielle Steel A Child’s play (Dziecinna gra) oraz fenomenalnÄ… A Ladder to the Sky Johna Boyne (Drabina do nieba), która można wypożyczyć także w  polskim tÅ‚umaczeniu.
WÅ›ród nowoÅ›ci nie zabraÅ‚o tÅ‚umaczeÅ„ naszych polskich pisarzy - Marka Krajewskiego i Olgi Tokarczuk na jÄ™zyk niemiecki oraz innych pisarzy zagranicznych przeÅ‚ożonych na jÄ™zyk angielski, np. Bohumila Hrabala.

Książki obcojÄ™zyczne sÄ… przeznaczone dla osób czytajÄ…cych w oryginale ale także takich, którzy chcÄ… podszlifować swojÄ… znajomość jÄ™zyka. Serdecznie zapraszamy do wypożyczeÅ„!

Aleksandra Kmicińska

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna TAMA w Brzegu Dolnym