<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

» Wakacje z bibliotekÄ… 2018

Wakacje z bibliotekÄ… 2018

W Oddziale dla Dzieci i MÅ‚odzieży Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzegu Dolnym w ramach wakacyjnych zajęć najmÅ‚odsi mieszkaÅ„cy, którzy pozostali w czasie lata w mieÅ›cie, uczestniczyli w przygotowanych przez BibliotekÄ™ zajÄ™ciach i warsztatach.

Pierwszy tydzieÅ„ rozpoczÄ™liÅ›my od kolorowania Mandali przy których dzieci mogÅ‚y siÄ™ zrelaksować i pobudzić swojÄ… kreatywność, a efekty można obejrzeć na wystawie w Bibliotece. ChÄ™tni mogli także wziąć udziaÅ‚ w turnieju gier planszowych oraz wykonać figurki różnych zwierzÄ…t z plasteliny i modeliny.

Drugi tydzieÅ„ także obfitowaÅ‚ w różnego rodzaju atrakcje. RozpoczÄ™liÅ›my go od zabaw ruchowych z wykorzystaniem tunelu animacyjnego. W kolejnym etapie uczestnikom zajęć przedstawiono prezentacjÄ™ multimedialnÄ… „PszczoÅ‚y”, z której dowiedzieli siÄ™ wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach tych owadów. Dzieci mogÅ‚y spróbować różnych gatunków miodów a na koniec obejrzaÅ‚y film o „PszczóÅ‚ce Mai”.

Na ostatnim spotkaniu podczas warsztatów zdolnych rÄ…czek, prowadzonych pod czujnym okiem animatorki, doÅ›wiadczonej w tworzeniu różnorodnych bukietów, powstaÅ‚y piÄ™kne kwiatki z krepiny i bibuÅ‚y. Swoje dzieÅ‚a dzieci mogÅ‚y zabrać na pamiÄ…tkÄ™.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=305

» Wystawa rysunków satyrycznych w MiGBP

» ZajÄ™cia wakacyjne w filii nr 1

Zajęcia wakacyjne w filii nr 1

ZajÄ™cia wakacyjne w filii bibliotecznej w Rynku rozpoczÄ™liÅ›my od gier planszowych i ruchowych. Podczas zabawy dzieci miaÅ‚y możliwość integrowania siÄ™ poprzez zabawnÄ… i lekkÄ… grÄ… towarzyskÄ… „Remik”. ZwyciÄ™zcÄ… przy odrobinie szczęścia zostawaÅ‚ ten, kto najlepiej obmyÅ›liÅ‚ strategiÄ™. Swój Å›wiatopoglÄ…d dzieci ujawniaÅ‚y bawiÄ…c siÄ™ w planszówkÄ™ „GdybyÅ› byÅ‚”. W „Wygibajtusa” wygrywaÅ‚ ten, kto miaÅ‚ lepszy refleks i byÅ‚ bardziej wygimnastykowany. Wielu byÅ‚o chÄ™tnych do zabawy w hodowcÄ™ zwierzÄ…t, a poćwiczyć swoje możliwoÅ›ci mogli w barwnej i przestrzennej grze „Farmer”. Wielu skorzystaÅ‚o z najnowszej wersji „Bouncle-off”, polegajÄ…cej na rzucaniu piÅ‚eczek wedÅ‚ug wzoru na kartce. Gry wzbudzaÅ‚y dużo emocji i Å›miechu, przy czym rozwijaÅ‚y inteligencje spoÅ‚ecznÄ… i uczyÅ‚y wspóÅ‚dziaÅ‚ania.

Podczas zajęć rÄ™kodzielniczych z koralami uczestnicy spotkania ćwiczyli zdolnoÅ›ci manualnie wykonujÄ…c najróżniejsze bransoletki. Każde dziecko podeszÅ‚o do zabawy kreatywnie i indywidualnie. Mali artyÅ›ci wykonywali swoje cuda ze Å›rubek, zawieszek i koralików dla siebie i swoich najbliższych. ZajÄ™cia rÄ™kodzielnicze to okazja dla dzieci nie tylko do poznania technik ozdabiania przedmiotów ale i tworzenia nowych rzeczy od podstaw.

Podczas naszych letnich spotkaÅ„ w bibliotece nie zabrakÅ‚o zabaw sensorycznych. Dzieci poznawaÅ‚y Å›wiat przez Å›wiadome wykorzystywanie zmysÅ‚ów: rozpoznawaÅ‚y po zapachu owoce, warzywa i przyprawy, odgadywaÅ‚y z zamkniÄ™tymi oczami maÅ‚e przedmioty codziennego użytku, a także bawiÄ…c siÄ™ w bingo sÅ‚uchowe z nagraniami różnych odgÅ‚osów zwierzÄ…t i Å›wiata przyrody. Zabawy sensoryczne miaÅ‚y  za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysÅ‚ów dziecka i poszerzyć Å›wiat jego doznaÅ„.

Na ostatnich plastyczno-poznawczych zajÄ™ciach pod hasÅ‚em „Czar kolorów” mali artyÅ›ci pobudzali swoja wyobraźniÄ™ malujÄ…c samymi rÄ™kami. Dzieci odbijaÅ‚y swoje dÅ‚onie i tworzyÅ‚y w ten sposób różne cudaki – zwierzaki i inne arcydzieÅ‚a. Zorganizowanie takiej aktywnoÅ›ci dzieciom jest ciekawe. Uczy nie tylko wspóÅ‚dziaÅ‚ania w grupie, ksztaÅ‚tuje zmysÅ‚ estetyczny i doskonali umiejÄ™tnoÅ›ci manualne, lecz także daje poczucie radoÅ›ci pÅ‚ynÄ…cej z wiary we wÅ‚asne możliwoÅ›ci niezależnie od wieku. W ten sposób organizatorzy zajęć chcÄ… w dzieciach zaszczepiać zamiÅ‚owanie do twórczoÅ›ci i estetyki oraz rozwijać indywidualne talenty i kreatywne myÅ›lenie.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=304

» Wakacje 2018

» INWENTARYZACJA W FILI NR 3 MIEJSKIEJ i GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Informujemy że w dniach od 9 lipca do 20 lipca  br. Filia nr 3 Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzegu Dolnym  przy ul. MÅ‚odzieżowej 2 bÄ™dzie nieczynna z powodu prac inwentaryzacyjnych. Nie bÄ™dzie możliwe w tych dniach korzystanie z biblioteki – wypożyczanie, zwroty, a także korzystanie z komputerów, kÄ…cika prasowego.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

ZespóÅ‚ Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu Dolnym

» Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek w Brzegu Dolnym