<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p>

» Informacja

Informujemy, że dniu 02.11.2018 r.:

Biblioteka GÅ‚ówna na oÅ›. Fabrycznym bÄ™dzie czynna w godz. 9.00 - 15.00

Filia nr 2 w Pogalewie Wlk. - NIECZYNNA

Filia nr 3 - NIECZYNNA

» Mateusz Kruk w Bibliotece Miejskiej

Mateusz Kruk w Bibliotece Miejskiej

Dnia 10.10.2018 r. biblioteka goÅ›ciÅ‚a Matusza Kruka, mÅ‚odego mieszkaÅ„ca naszego miasta, absolwenta „OssoliÅ„czyka” a obecnie studenta WydziaÅ‚u Prawa Uniwersytetu WrocÅ‚awskiego.

Mimo mÅ‚odego wieku ma on na swoim koncie pierwsze sukcesy zawodowe. ZaÅ‚ożyÅ‚ OficynÄ™ WydawniczÄ…, która dziaÅ‚a w Brzegu Dolnym i wydaÅ‚ w niej książkÄ™, której jest także redaktorem. Książka ukazaÅ‚a siÄ™ drukiem w sierpniu tego roku nosi tytuÅ‚ „Gdybym wiedziaÅ‚ wczeÅ›niej”. Jest to zbiór rad jakich udzielajÄ… absolwenci rocznika 1963 Harvard Business School – najbardziej prestiżowej uczelni biznesowej Å›wiata.

Wielu z nich miaÅ‚o wspaniaÅ‚e kariery zawodowe – wÅ›ród nich znajdujÄ… siÄ™ gubernator stanu Waszyngtonu, wieloletni senator, kilku dyrektorów generalnych korporacji i wielkich przedsiÄ™biorstw amerykaÅ„skich.

Po 50 latach od skoÅ„czenia studiów zorganizowali swoje spotkanie a tuż przed tym zapytano ich czy majÄ… jakieÅ› rady do przekazania mÅ‚odym pokoleniom. Wypowiedzi, myÅ›li i rady zebraÅ‚ jeden z nich, pan Arthur W. Buerk, który jest inicjatorem oryginalnego wydania tej książki w Stanach Zjednoczonych. Bowiem stwierdziÅ‚, że ich mÄ…drość zasÅ‚uguje na uwagÄ™ szerszej publicznoÅ›ci. Rady te zostaÅ‚y zebrane w kilku rozdziaÅ‚ach – dotyczÄ… kariery, małżeÅ„stwa i rodziny, biznesu, przywództwa, bogactwa, starzenia siÄ™, dobroczynnoÅ›ci i duchowoÅ›ci, szczęścia i sukcesu.

PowstaÅ‚a książka peÅ‚na spostrzeżeÅ„, które pÅ‚ynÄ… prosto z życiowego doÅ›wiadczenia. Tym, który tÄ™ książkÄ™ przybliżyÅ‚ polskim czytelnikom  jest Mateusz Kruk, redaktor polskiego wydania. PrzetÅ‚umaczyÅ‚, zredagowaÅ‚, opatrzyÅ‚ komentarzami, każdy rozdziaÅ‚ poprzedziÅ‚ odpowiednim cytatem.

MÅ‚ody dolnobrzeżanin jest przykÅ‚adem jak wiele można osiÄ…gnąć majÄ…c dobry pomysÅ‚, pracowitość i odwagÄ™ do realizowania swoich marzeÅ„ i pasji. DowiedzieliÅ›my siÄ™ w jaki sposób nawiÄ…zaÅ‚ kontakt z amerykaÅ„skim wydawcÄ… i przystÄ…piÅ‚ do realizacji zadnia, jak pokonywaÅ‚ trudnoÅ›ci na swojej drodze i przekuwaÅ‚ je w sukces, którego efektem jest wydana publikacja cieszÄ…ca siÄ™ dużym zainteresowaniem na polskim rynku wydalniczym, zarówno tradycyjnym jak i internetowym.

Także uczestnicy naszego spotkania z chÄ™ciÄ… nabywali promowanÄ… pozycjÄ™, bowiem jest to książka dla czytelników w każdym wieku.

Å»yczymy Mateuszowi dalszych sukcesów.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=309

» Dotacja na zakup nowoÅ›ci wydawniczych

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Nasza Biblioteka po raz kolejny otrzymaÅ‚a dotacjÄ™ na zakup zbiorów bibliotecznych ze Å›rodków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. PozyskaliÅ›my kwotÄ™ 13400 zÅ‚. Część zakupów już zrealizowano. Biblioteka gÅ‚ówna oraz filie wzbogaciÅ‚y siÄ™ o nowe pozycje z literatury popularnonaukowej i piÄ™knej. Zakupiono także lektury zgodnie ze zmieniajÄ…cym siÄ™ kanonem. W najbliższym miesiÄ…cu do naszych placówek wpÅ‚ynÄ… kolejne pozycje książek oraz audiobooki.

Wszystkim czytelnikom życzymy miłej lektury.

» DzieÅ„ GÅ‚oÅ›nego Czytania – filia nr 1

Dzień Głośnego Czytania – filia nr 1

Dnia 28 wrzeÅ›nia również dzieci klas 0, 1 i 3 szkoÅ‚y nr 1 byÅ‚y gÅ‚ównymi beneficjentami Å›wiÄ™ta GÅ‚oÅ›nego Czytania na Starówce. Bibliotekarka z filii nr 1 czytaÅ‚a opowieÅ›ci o kolorowym sÅ‚oniu Elmerze, który nie chciaÅ‚ być inny, jednak to wÅ‚aÅ›nie dziÄ™ki swojej innoÅ›ci byÅ‚ wyjÄ…tkowy. ByÅ‚y to historie, które uczÄ… akceptacji odmiennoÅ›ci i tolerancji. Seria książek z Elmerem prostymi Å›rodkami wychwala subtelność, inteligencjÄ™ i wyrozumiaÅ‚ość, a przy tym bawi dzieci i zachÄ™ca barwnymi ilustracjami. Starsze dzieci sÅ‚uchaÅ‚y „Niesamowitych przygód dziesiÄ™ciu skarpetek”, które ożyÅ‚y i posiadÅ‚y ludzkie cechy. Skarpetki zmieniaÅ‚y swoje życie, czÄ™sto przypadkowo odkrywajÄ…c swoje talenty - to, że sÄ… mÄ…dre, dowcipne i piÄ™knie ilustrowane. Podczas spotkania dzieci uważnie sÅ‚uchaÅ‚y opowieÅ›ci o nietuzinkowych książkowych bohaterach, odgadywaÅ‚y zagadki, aktywnie uczestniczyÅ‚y w quizie i wykonywaÅ‚y rysunki.
           Nawyk i potrzeba czytania lektur muszÄ… powstać w dzieciÅ„stwie, dlatego zachÄ™camy rodziców do codziennego czytania dzieciom na gÅ‚os, aby stymulować ich rozwój, wzbogacać sÅ‚ownictwo i pobudzać wyobraźniÄ™.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=308

» DzieÅ„ PszczoÅ‚y

Dzień Pszczoły

Od 25.09 do 28.09.2018 w Przedszkolu SamorzÄ…dowym nr 1 obchodzono DzieÅ„ PszczoÅ‚y. Dzieci obejrzaÅ‚y prezentacjÄ™ multimedialnÄ… o PszczoÅ‚ach przygotowanÄ… przez bibliotekarkÄ™.  DowiedziaÅ‚y siÄ™ jak ważny i pożyteczny dla naszego Å›rodowiska jest ten owad oraz dlaczego należy go chronić.

W trakcie zajęć dzieci zapoznaÅ‚y siÄ™ z wydawnictwami o pszczoÅ‚ach i miodzie. Przedszkolaki wysÅ‚uchaÅ‚y bajki o przygodach PszczóÅ‚ki Mai.

Podczas zabawy z chustÄ… animacyjnÄ… Klanzy dzieci miaÅ‚y za zadanie wypeÅ‚nienie klamerkami caÅ‚ej wytÅ‚aczanki „nektarem” i zrobienie  przepysznego plastra miodu.

Na koniec za aktywne uczestnictwo w zajÄ™ciach każdy  z uczestników otrzymaÅ‚ na pamiÄ…tkÄ™ zakÅ‚adkÄ™ do książki.

Galeria : http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=307

» Spotkanie z Mateuszem Krukiem

W trakcie spotkania będzie można zakupić książki.

Zapraszamy!

» Informacja