<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

» Spotkanie z Izabell± Klebańsk±

news: Izabela K ..JPGZ okazji
Roku Chopinowskiego

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzegu Dolnym oraz Filia nr 2 w Pogalewie Wlk. zorganizowały spotkania dla dzieci z pisark±
Izabell± Klebańsk±
dnia 26 maja 2010r.
Spotkanie w SP nr 5 odbyło się o godz. 9.00,
a w Filii nr 2 Pogalewie Wlk. o godz. 11.00.

W trakcie spotkań można było zakupić ksi±żki pisarki w cenie 12 -21 zł.

Izabella Klebańska Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi.
Autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak „Tut turu” i „Miganki” czy „Piosenkarnia”, emitowanych przez Program 1 TVP. Autorka współpracowała również programami: „5,10,15” i „Domowe przedszkole”.
Poza twórczo¶ci± telewizyjn±, na koncie Izabelli Klebańskiej znajduj± się teksty piosenek dla dzieci, stworzone na potrzeby programów telewizyjnych i radiowych. Czę¶ć z nich ukazała się na kasetach audio: „Kocham rap”, „Nogi Angeli” i „¦piewaj”.
Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetk± Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. „Rowerek” w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi.
Izabella Klebańska popularyzuje muzykę w¶ród najmłodszych w niezwykle dowcipny i przystępny sposób.
Ľródło: www.wyd-literatura.com.pl