<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Nawigacja
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Brak wydarzeń.

Nowości wydawnicze
Ankieta
W jaki sposób najczęciej trafiasz na ciekawe książki?

samodzielnie wyszukuję książki na półce w bibliotece

ciekawe książki poleca mi bibliotekarz

polecenia rówieśników, rodziny, znajomych

czytanie recenzji w prasie lub gazetek w bibliotece

inne

» BIBLIOTEKA “TAMA” POLECA CZYTAK PLUS - URZĄDZENIE DO ODTWARZANIA KSIĄŻKI MÓWIONEJ


BIBLIOTEKA “TAMA” POLECA CZYTAK PLUS - URZĄDZENIE DO ODTWARZANIA KSIĄŻKI MÓWIONEJ

   Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna “TAMA” w Brzegu Dolnym bierze udział w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019” realizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   Nasza biblioteka w ramach tego projektu otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które przystosowane jest do obsługi przez osoby niewidome i niedowidzące. Dzięki zawartej umowie użyczenia, biblioteka będzie mogła wypożyczać to urządzenie osobom posiadającym problemy ze wzrokiem. Na podstawie odrębnego porozumienia otrzymaliśmy także zbiór ponad 1200 książek mówionych, które można wgrywać i odsłuchiwać na Czytaku. Dzięki działalności Stowarzyszenia “Larix” zbiór cyfrowych książek będzie systematycznie uzupełniany o nowe pozycje gotowe do wypożyczeń wraz z Czytakiem. 

Obecnie Stowarzyszenie  zakończyło realizację projektu “Książka na zdrowie”-Edycja 2020 w całości sfinansowanego ze środków pochodzących od darczyńców i wpłat z 1% podatku, w efekcie czego powstało 8 cyfrowych książek mówionych o tematyce zdrowotnej.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i przekazywaniem do użytku bibliotecznego cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących.

Czytak umożliwa odtwarzanie książek, muzyki i słuchowisk nagranych w formacie mp3, DAISY i formacie Czytaka. Dzięki syntezatorowi mowy Ivona możliwe jest także odsłuchanie notatek tekstowych. Czytak umożliwia płynne przemieszczanie się w odcinkach książki, zatrzymywanie, przewijanie i odtwarzanie w różnym tempie nagrania. Możliwe jest także stworzenie “zakładki” w miejscu, w którym skończyło się odsłuchiwać książkę. 

Czytak ma wbudowaną pamięć oraz wejście na karty SD, złącze USB, wejście na mikrofon i łącze audio, dyktafon i radio FM. Urządzenie będzie wypożyczane z całym pudełkiem zawierającym ładowarkę, instrukcję obsługi oraz regulamin.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz katalogiem dostępnych książek cyfrowych. 

 

Aleksandra Kmicińska

Dział dla dorosłych

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna “TAMA”
 Współpracują z nami
Współpracują z nami

Projekt i wykonanie: Krzysztof Plichta
Powered by PHP-Fusion