<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Nawigacja
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Brak wydarzeń.

Nowości wydawnicze
Ankieta
W jaki sposób najczęciej trafiasz na ciekawe książki?

samodzielnie wyszukuję książki na półce w bibliotece

ciekawe książki poleca mi bibliotekarz

polecenia rówieśników, rodziny, znajomych

czytanie recenzji w prasie lub gazetek w bibliotece

inne

» Dotacja ministerialna na zakup nowości wydawniczych


  

Dotacja ministerialna na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki „TAMA”

 

   Miło nam poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna „TAMA” w Brzegu Dolnym po raz kolejny otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych. Zakupy nowych książek na kwotę 8.000 zł zostały zrealizowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki zakupione w ramach tej kwoty można rozpoznać po pieczęci na stronie tytułowej  o treści Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ze środków własnych (czyli gminnych otrzymanych w ramach dotacji organizatora biblioteki) zakupiono książki na kwotę 32.000 zł. Łączna kwota wydatków w ramach współpracy wyniosła  40.000 zł. Dolnobrzeska książnica wzbogaciła się o pozycje drukowane z literatury pięknej, w tym także w języku angielskim i niemieckim oraz audiobooki czyli książkę mówioną. Nie zabrakło także ciekawych pozycji popularnonaukowych, w tym biografii sławnych ludzi oraz książek dla młodych czytelników.  Nasze zbiory biblioteczne zmieniają się z roku na rok. To wymaga nieco pracy, ale satysfakcja tego co widzimy na półkach jest ogromna. Mamy nadzieję, że czytelnicy korzystający z księgozbiorów naszych placówek widzą również te zmiany. Zmieniamy się dla Was, dlatego tym bardziej zachęcamy do korzystania z Biblioteki.

Zapraszamy również do współtworzenia księgozbioru. Mogą Państwo informować nas o książkach, które chcieliby przeczytać. Te zapisy bierzemy  w pierwszej kolejności pod uwagę podczas zakupów nowych książek. Warto skorzystać z tej możliwości. Zakupy nowości wydawniczych realizujemy zawsze do końca listopada każdego roku.

 

Bogusława Aleksandrowicz,

Dyrektor biblioteki TAMAWspółpracują z nami
Współpracują z nami

Projekt i wykonanie: Krzysztof Plichta
Powered by PHP-Fusion