<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p>

» Ferie 2020 w Bibliotece

Ferie 2020 w Bibliotece

Ferie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęły się od turnieju gier planszowych. W dniu pingwina, uczestnicy poznali wiele ciekawostek o tych zwierzętach z przygotowanej przez bibliotekarkę prezentacji multimedialnej. W czasie zajęć plastycznych dzieci wyklejały z kolorowego papieru pingwiny. Na koniec mogły także zrelaksować się przy zimowych kolorowankach. Największą popularnością cieszyły się zabawy w kodowanie kubeczkami. Uczestnicy dowiedzieli się na czym polega język kodowania i jak go rozszyfrować. Dużo emocji wśród dzieci wzbudziło układanie według szyfru kolorowych kubeczków. Posłużyły one również do gry w „kółko i krzyżyk”, przy układaniu budowli, wież i zabaw w odtwarzanie zaproponowanych układów kubków. Wszystkie zadania wymagały od uczestników wiele kreatywności. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i chętnie brały w nich udział. W drugim tygodniu chętni mogli wziąć udział w zajęciach kodowania z robotem Photon. Podczas zajęć dzieci mogły na tablecie zaprogramować robota – jego trasę, ruchy, kolor czułek, a nawet odgłosy. W ostatnim dniu ferii przenieśliśmy się do świata żab - dzieci mogły obejrzeć prezentację z której dowiedziały się jak wyglądają i gdzie żyją najciekawsze żaby świata, a w trakcie zajęć plastycznych wykonały żabki z papieru. Podczas zabawy z chustą animacyjną Klanzy dzieci mogły uczestniczyć w zabawie ruchowej „zaczarowany staw”. Miłym zakończeniem ferii był słodki poczęstunek.
              Zajęcia podczas ferii w filii nr 1 na Starówce rozpoczęły się od programowania z robotami Photon. Tym razem dzieci programowały już w programie Photon Blocks, polegającym na nanoszeniu bloczków na ekran, co rozwija u dzieci umiejętność tworzenia złożonych programów i wcześniejszego wykrywania błędów. Zajęcia pod hasłem „Z sercem w roli głównej” upłynęły nam w walentynkowym nastroju. Robiliśmy kolorowe magnesy, laurki, pisaliśmy wyraz "Kocham Cię" w różnych językach świata. Nie zabrakło balonów, słodkości i wyśmienitego humoru. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy zajęć grali w gry planszowe i poprzez zabawę poznawali różne kraje i kontynenty.
               Na czas ferii zimowych Filia nr 2 w Pogalewie Wielkim stała się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla młodych czytelników. Uczestnicy „Ferii w Bibliotece” mogli pograć w gry planszowe, poukładać puzzle oraz pobawić się z Photonem. Dzieci wykonały również ciekawe biżuterie z różnych materiałów. W tych dniach uczestnicy mogli wykonywać prace plastyczne, według swojego pomysłu lub przyłączyć się do zaproponowanej przez prowadzącego zabawy. Młodzi uczestnicy warsztatów okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne, oryginalne prace, które można podziwiać w Bibliotece.

W filii nr 3 dzieci brały udział w turnieju gier planszowych. Każdy znalazł coś dla siebie. Było rysowanie, pokazywanie, ćwiczenie sprawności manualnej. Dużo emocji i jeszcze więcej dobrej zabawy.
         Ferie zimowe dobiegły już końca ale biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=385