<p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

» Ferie 2020 w Bibliotece

Ferie 2020 w Bibliotece

Ferie w Oddziale dla Dzieci i MÅ‚odzieży rozpoczęły siÄ™ od turnieju gier planszowych. W dniu pingwina, uczestnicy poznali wiele ciekawostek o tych zwierzÄ™tach z przygotowanej przez bibliotekarkÄ™ prezentacji multimedialnej. W czasie zajęć plastycznych dzieci wyklejaÅ‚y z kolorowego papieru pingwiny. Na koniec mogÅ‚y także zrelaksować siÄ™ przy zimowych kolorowankach. NajwiÄ™kszÄ… popularnoÅ›ciÄ… cieszyÅ‚y siÄ™ zabawy w kodowanie kubeczkami. Uczestnicy dowiedzieli siÄ™ na czym polega jÄ™zyk kodowania i jak go rozszyfrować. Dużo emocji wÅ›ród dzieci wzbudziÅ‚o ukÅ‚adanie wedÅ‚ug szyfru kolorowych kubeczków. PosÅ‚użyÅ‚y one również do gry w „kóÅ‚ko i krzyżyk”, przy ukÅ‚adaniu budowli, wież i zabaw w odtwarzanie zaproponowanych ukÅ‚adów kubków. Wszystkie zadania wymagaÅ‚y od uczestników wiele kreatywnoÅ›ci. ZajÄ™cia bardzo siÄ™ dzieciom podobaÅ‚y i chÄ™tnie braÅ‚y w nich udziaÅ‚. W drugim tygodniu chÄ™tni mogli wziąć udziaÅ‚ w zajÄ™ciach kodowania z robotem Photon. Podczas zajęć dzieci mogÅ‚y na tablecie zaprogramować robota – jego trasÄ™, ruchy, kolor czuÅ‚ek, a nawet odgÅ‚osy. W ostatnim dniu ferii przenieÅ›liÅ›my siÄ™ do Å›wiata żab - dzieci mogÅ‚y obejrzeć prezentacjÄ™ z której dowiedziaÅ‚y siÄ™ jak wyglÄ…dajÄ… i gdzie żyjÄ… najciekawsze żaby Å›wiata, a w trakcie zajęć plastycznych wykonaÅ‚y żabki z papieru. Podczas zabawy z chustÄ… animacyjnÄ… Klanzy dzieci mogÅ‚y uczestniczyć w zabawie ruchowej „zaczarowany staw”. MiÅ‚ym zakoÅ„czeniem ferii byÅ‚ sÅ‚odki poczÄ™stunek.
              ZajÄ™cia podczas ferii w filii nr 1 na Starówce rozpoczęły siÄ™ od programowania z robotami Photon. Tym razem dzieci programowaÅ‚y już w programie Photon Blocks, polegajÄ…cym na nanoszeniu bloczków na ekran, co rozwija u dzieci umiejÄ™tność tworzenia zÅ‚ożonych programów i wczeÅ›niejszego wykrywania bÅ‚Ä™dów. ZajÄ™cia pod hasÅ‚em „Z sercem w roli gÅ‚ównej” upÅ‚ynęły nam w walentynkowym nastroju. RobiliÅ›my kolorowe magnesy, laurki, pisaliÅ›my wyraz "Kocham CiÄ™" w różnych jÄ™zykach Å›wiata. Nie zabrakÅ‚o balonów, sÅ‚odkoÅ›ci i wyÅ›mienitego humoru. Podczas kolejnych spotkaÅ„ uczestnicy zajęć grali w gry planszowe i poprzez zabawÄ™ poznawali różne kraje i kontynenty.
               Na czas ferii zimowych Filia nr 2 w Pogalewie Wielkim staÅ‚a siÄ™ jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla mÅ‚odych czytelników. Uczestnicy „Ferii w Bibliotece” mogli pograć w gry planszowe, poukÅ‚adać puzzle oraz pobawić siÄ™ z Photonem. Dzieci wykonaÅ‚y również ciekawe biżuterie z różnych materiaÅ‚ów. W tych dniach uczestnicy mogli wykonywać prace plastyczne, wedÅ‚ug swojego pomysÅ‚u lub przyÅ‚Ä…czyć siÄ™ do zaproponowanej przez prowadzÄ…cego zabawy. MÅ‚odzi uczestnicy warsztatów okazali siÄ™ bardzo kreatywni i stworzyli Å‚adne, oryginalne prace, które można podziwiać w Bibliotece.

W filii nr 3 dzieci braÅ‚y udziaÅ‚ w turnieju gier planszowych. Każdy znalazÅ‚ coÅ› dla siebie. ByÅ‚o rysowanie, pokazywanie, ćwiczenie sprawnoÅ›ci manualnej. Dużo emocji i jeszcze wiÄ™cej dobrej zabawy.
         Ferie zimowe dobiegÅ‚y już koÅ„ca ale biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcÄ… siÄ™ z niÄ… zaprzyjaźnić.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=385