<p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

» Dzień zebry w filii nr 2

Dzień zebry w filii nr 2

W filii nr 2 w Pogalewie Wielkim 31 stycznia w kl. I odbyło się święto „Dzień Zebry”. Klasa  zamieniła się w prawdziwą sawannę, którą opanował kolor czarno-biały. Z okazji “Dnia Zebry” mieliśmy możliwość bliżej poznać to egzotyczne zwierzę oraz odpowiedzieć sobie na nurtujące nas pytania: “Czy zebra jest czarna w białe paski czy też biała w czarne?” Hmmm?…. Rozbudzaliśmy zainteresowania nie tylko przyrodnicze… bo jak wiadomo słowo “zebra” ma niejedno znaczenie. Z tego względu mieliśmy okazję przypomnieć sobie kilka zasad panujących na przejściu dla pieszych. Dzieci tworzyły również wspólną pracę plastyczną, która okazała się ciekawą formą zajęć dydaktycznych. Również wspólnie z dziećmi zostało przeczytane opowiadanie „Zguba” to forma  mająca  cel promujący czytelnictwo już od najmłodszych lat.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=383