<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

» DzieÅ„ zebry w filii nr 2

Dzień zebry w filii nr 2

W filii nr 2 w Pogalewie Wielkim 31 stycznia w kl. I odbyÅ‚o siÄ™ Å›wiÄ™to „DzieÅ„ Zebry”. Klasa  zamieniÅ‚a siÄ™ w prawdziwÄ… sawannÄ™, którÄ… opanowaÅ‚ kolor czarno-biaÅ‚y. Z okazji “Dnia Zebry” mieliÅ›my możliwość bliżej poznać to egzotyczne zwierzÄ™ oraz odpowiedzieć sobie na nurtujÄ…ce nas pytania: “Czy zebra jest czarna w biaÅ‚e paski czy też biaÅ‚a w czarne?” Hmmm?…. RozbudzaliÅ›my zainteresowania nie tylko przyrodnicze… bo jak wiadomo sÅ‚owo “zebra” ma niejedno znaczenie. Z tego wzglÄ™du mieliÅ›my okazjÄ™ przypomnieć sobie kilka zasad panujÄ…cych na przejÅ›ciu dla pieszych. Dzieci tworzyÅ‚y również wspólnÄ… pracÄ™ plastycznÄ…, która okazaÅ‚a siÄ™ ciekawÄ… formÄ… zajęć dydaktycznych. Również wspólnie z dziećmi zostaÅ‚o przeczytane opowiadanie „Zguba” to forma  majÄ…ca  cel promujÄ…cy czytelnictwo już od najmÅ‚odszych lat.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=383