<p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

» Katalog i karta katalogowa źródÅ‚em wiedzy o książce

Katalog i karta katalogowa źródłem wiedzy o książce

20 maja Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Godzięcinie. Celem zajęć była umiejętność odczytywania informacji z kart katalogowych.

Dzieci obejrzaÅ‚y prezentacjÄ™ multimedialnÄ… przygotowanÄ… przez bibliotekarkÄ™. PoznaÅ‚y pojÄ™cie karty katalogowej, zapoznaÅ‚y siÄ™ z zawartoÅ›ciÄ… oraz informacjami zawartymi na kartach.

W drugiej części spotkania uczniowie mogli nauczyć siÄ™ jak wyszukiwać książki w katalogach: alfabetycznym, tytuÅ‚owym i rzeczowym. Byli podzieleni na 3 grupy i mieli do wykonania zadania zwiÄ…zane z podaniem tytuÅ‚u książki, autora, numeru inwentarzowego oraz sygnatury.

Ostatnim etapem spotkania byÅ‚a prezentacja katalogu komputerowego naszej biblioteki. Na koniec za aktywne uczestnictwo w zajÄ™ciach każdy otrzymaÅ‚ zakÅ‚adkÄ™ do książki a uczniowie zrewanżowali siÄ™ podziÄ™kowaniem.

Podczas tego spotkania bibliotekarka uÅ›wiadomiÅ‚a dzieciom jak wielkÄ… rolÄ™ odgrywa książka w życiu każdego czÅ‚owieka, a praca bibliotekarza wymaga skrupulatnoÅ›ci i cierpliwoÅ›ci.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=364