<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p>

» DzieÅ„ Zdrowia w Åšrodowiskowym Domu Samopomocy

Dzień Zdrowia w Środowiskowym Domu Samopomocy

Dnia 3 kwietnia odbyÅ‚ siÄ™ DzieÅ„ Zdrowia w ÅšDS przeprowadzony przez bibliotekarkÄ™ z filii nr1 w Starym Brzegu. Podczas spotkania pokazano prezentacjÄ™ multimedialnÄ… pod hasÅ‚em: ”Zdrowy styl życia”, na której poruszono kwestie dot. zdrowego żywienia, aktywnoÅ›ci ruchowej, higieny osobistej i szkodliwych naÅ‚ogów. Podopieczni aktywnie brali udziaÅ‚ w zabawie „Od zapachu do smaku” polegajÄ…cej na odgadniÄ™ciu nazw owoców po smaku z zamkniÄ™tymi oczami  i zabawie ruchowej „Gimnastyka z Rysiem”. Na koniec spotkania przeprowadzono krótki quiz na temat zdrowego trybu życia, który sÅ‚uchacze rozwiÄ…zali bÅ‚yskawicznie. Lekcja miaÅ‚a na celu m. in. uzasadnienie koniecznoÅ›ci dbania o zdrowie, uÅ›wiadomienie potrzeby aktywnego wypoczynku, a także ksztaÅ‚towanie wÅ‚aÅ›ciwych nawyków higienicznych. Spotkanie przeprowadzono w ramach Åšwiatowego Dnia Zdrowia, obchodzonego każdego roku 7 kwietnia. ÅšwiÄ™to sprzyja mobilizacji dziaÅ‚aÅ„ poÅ›wiÄ™conych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na caÅ‚ym Å›wiecie. Åšwiatowy DzieÅ„ Zdrowia jest wiÄ™c najlepszÄ… okazjÄ… do tego, by zadbać o wÅ‚asny organizm.