<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

» Spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Ksi±żki

news: chiny.JPG
16 maja (¶roda) o godz. 17.30
w Bibliotece Głównej przy ul. Zwycięstwa 3 odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Ksi±żki.
Dyskusja dotyczyła ksi±żek "Tancerka Mao" Qiu Xiaolong i Ostatni tancerz Mao Li Cunxin

"Tancerka Mao" Qiu Xiaolong
Inspektor Chen prowadzi dochodzenie w sprawie brutalnego morderstwa w szanghajskim parku. Na polecenie najwyższych władz musi je jednak przerwać. Zostaje oddelegowany do pomocy amerykańskiej policjantce poszukuj±cej zaginionej kobiety - byłej tancerki, żony aresztowanego w Stanach członka triady. Chen i Catherine Rohn docieraj± z Szanghaju na dalek± prowincję. Podczas podróży przez Chiny czerwonych sztandarów i sentencji Konfucjusza, starożytnej poezji i domów publicznych ukrytych za szyldami klubów karaoke Chen i Catherine zbliżaj± się do siebie. I nieoczekiwanie odkrywaj±, że co¶ ł±czy zaginion± kobietę z morderstwem w parku. Ale żeby odnaleĽć tancerkę, musz± zagłębić się w jej przeszło¶ć - naznaczon± brutalno¶ci±, poniżeniem i zbrodni±...
Ľródło: www.merlin.pl

"Ostatni tancerz Mao"
Li Cunxin
Od skrajnej biedy do sławy na Zachodzie: niezwykła, lecz prawdziwa opowie¶ć opowie¶ć o tym, jak przypadek zmienił losy chińskiego chłopca Li Cunxina. Nikt nie mógł się spodziewać, że pewnego dnia zatańczy on w najlepszych grupach baletowych na ¶wiecie, zaprzyjaĽni się z prezydentem Stanów Zjednoczonych oraz pierwsz± dam±, a także gwiazdami filmu i najbardziej wpływowymi ludĽmi w Ameryce. Ubogie chińskie dziecko z chłopskiej rodziny samo zostanie gwiazd±: ostatnim tancerzem Mao i ulubieńcem ¶wiata zachodniego. Oto opowie¶ć o odwadze, matczynym uczuciu do syna i pragnieniu wolno¶ci; piękna i szczegółowa relacja o niezwykłym życiu nieprzeciętnego człowieka, przedstawiona uczciwie, rzetelnie i dumnie.
Ľródło: www.merlin.pl