<p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

» Organizacje Pozarz±dowe Bibliotekom

Projekty

Biblioteka skorzystała ze specjalnej oferty w ramach PRB pt.”Organizacje Pozarz±dowe Bibliotekom”, w której organizacje pozarz±dowe chc± wspomóc biblioteki w ich działaniach, aby stały się one placówkami otwartymi w swoich lokalnych ¶rodowiskach. Oferty przygotowały: Centrum Edukacji Obywatelskiej „Kulturalnie i obywatelsko”, „Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców” Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego, Fundacja O¶rodka KARTA „Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej (CATL)”, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach”

Nasza Biblioteka znalazła się w grupie 306 placówek, które złożyły swoje oferty. Zostali¶my zakwalifikowani do udziału w projekcie Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego „Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców”, realizowanemu dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Do tego projektu zostało złożonych 208 wniosków, a my znaleĽli¶my się w szczę¶liwej liczbie 84 placówek, których wnioski zostały przyjęte.

W styczniu rozpoczynaj± się szkolenia specjalistyczne „Mali Badacze”, na które zostały oddelegowane 2 osoby: pracownik biblioteki wraz z rodzicem zainteresowanym przedsięwzięciem. Po zakończeniu szkolenia w naszej placówce zostanie przeprowadzony projekt przeznaczony dla dzieci od 3 do 10 lat i ich rodziców oraz opiekunów. Mali Badacze będ± to zajęcia prowadzone metod± projektów badawczych dla dzieci rozwijaj±ce ich ciekawo¶ć ¶wiata i wykorzystuj±ce zasoby biblioteki. Dzieci będ± stawiały hipotezy poznawcze, planowały i przeprowadzały badania, a ich wyniki zaprezentuj± społeczno¶ci lokalnej. W ramach projektu Biblioteka zostanie wyposażona w „Kuferek badacza” zawieraj±cy zestaw podstawowych narzędzi badawczych (m.in. lupy, pojemniki na próbki, miarki, waga, podstawowe narzędzia do robienia modeli i prezentacji).