<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

» Tydzień Bibliotek (8 -15 maja)

Joanna FabickaZ okazji Tygodnia Bibliotek (8 -15 maja) Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzegu Dolnym zorganizowała spotkanie z cyklu z "Ksi±żk± przy kawie" z pisark± Joann± Fabick±. Spotkanie odbyło się 12 maja o godz. 1700 w czytelni dla Dorosłych przy ul. Zwycięstwa 3. Wcze¶niej pisarka spotkała się z młodymi czytelnikami w Filii nr 3 (czytelnia biblioteki gimnazjum).

W trakcie spotkań mozża było zakupić ksi±żki pisarki "Szalone życie Rudolfa", "Sex i inne przykro¶ci", "¦wińskim truchtem" w cenie 17,43zł oraz "Tango ortodonto" i "Idę w tango. Romans histeryczny" w cenie 20,93zł.

Joanna Fabicka (ur. 1970 r.) – pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz do¶wiadczeniem montażystki, łodzianka. Pracuj±c w łódzkiej Filmówce, montowała m.in. nominowan± do Oscara „Męsk± sprawę” w reżyserii Sławomira Fabickiego (męża).

Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji "Bardziej cierpki smak". Jest autork± bestsellerowego cyklu ksi±żek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa G±bczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie, wydanych nakładem W.A.B.: Szalone życie Rudolfa (2002), ¦wińskim truchtem (2004), Seks i inne przykro¶ci (2005) i Tango ortodonto (2006). W 2006 r. ukazał się przekład rosyjski pierwszej czę¶ci cyklu, a w 2008 r. charytatywne wydanie ksi±żki w formie audiobooka, przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidz±cych. Obecnie pracuje nad ksi±żeczk± dla dzieci O małym StrachobĽdzilu i wielkiej odwadze.

opis: www.wikipedia.org