<p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

» Program Rozwoju Bibliotek

Projekty

news: prb.JPGNasza Biblioteka, jako biblioteka partnerska bierze udzia w Programie Rozwoju Bibliotek, ktrego celem jest wzmocnienie roli informacyjnej i spoecznej tych placwek. Naszymi partnerami w programie s dwie biblioteki: Gminna Biblioteka Publiczna w Siekierczynie i Gminny Orodek Kultury i Sportu. Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaniu, natomiast Bibliotek wiodc jest Gminna Biblioteka Publiczna z Janowic Wielkich.

Program Rozwoju Bibliotek jest realizowany przez Fundacj Rozwoju Spoeczestwa Informacyjnego, ktra wiosn 2008 r. zostaa powoana przez Polsko-Amerykask Fundacj Wolnoci w celu koordynacji nowatorskiego programu majcego na celu uatwienie polskim bibliotekom publicznym dostpu do komputerw, Internetu i szkole.

Program Rozwoju Bibliotek skierowany jest do bibliotek publicznych we wszystkich gminach wiejskich i miejsko-wiejskich oraz w gminach miejskich, majcych nie wicej ni 20 tys. mieszkacw. Program bdzie realizowany w latach 2009-2013. Ma si on przyczyni do wzmocnienia caego systemu bibliotecznego, integracji rodowiska, stosowania nowoczesnych technologii informatycznych i komunikacyjnych w pracy bibliotek.

28 czerwca 2009 r. zakoczy si nabr do pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Do pierwszego naboru do Programu zgosio si 959 bibliotek z caej Polski, co stanowio 42% spord wszystkich 2292 uprawnionych gmin. Poniewa do PRB aplikoway biblioteki gminne wraz ze swoimi filiami, ogem zgosiy si 2884 placwki biblioteczne. Po analizie zgosze, biorc pod uwag kryteria obowizujce przy naborze do Programu ostatecznie przyjto 612 bibliotek.

Wicej informacji na stronie: http://biblioteki.org/pl