<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>
Po Wt Ĺšr Cz Pi So Ni

ciekawe ksiÄ…ĹĽki poleca mi bibliotekarz

» ¦wiatowy Dzień Ksi±żki i Praw Autorskich

23 kwietnia na wniosek rz±du Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców – został w 1996 r. ustanowiony przez UNESCO ¦wiatowym Dniem Ksi±żki i Praw Autorskich. Jego symbolem jest czerwona róża. Z tej okazji w bibliotece w Rynku odbyło się spotkanie z Wiesław± Kucięb± - trzebnick± poetk±, która pisze wiersze dla najmłodszych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 4. Mali czytelnicy w skupieniu słuchali autorki, która bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczo¶ci. W ksi±żkach autorstwa trzebnickiej poetki można znaleĽć głównie zwierzęcych bohaterów. Sk±d zatem pisarka czerpie inspiracje? Wiesława Kucięba należy do Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta oraz do Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury. Do tej pory wydała trzy ksi±żki; „Brzydkie czy ładne“, „Mistrzem być” oraz „Nie tylko cacanki”. Na dzień dzisiejszy pisarka pracuje nad ksi±żk± edukacyjn± dla młodszych czytelników, która ukaże się we wrze¶niu. Pod koniec spotkania dzieci mogły kupić ksi±żki oraz dostać imienn± dedykację, po któr± ustawiła się długa kolejka.