<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p>
Nawigacja
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Brak wydarzeń.

Nowości wydawnicze
Ankieta
W jaki sposób najczęciej trafiasz na ciekawe książki?

samodzielnie wyszukuję książki na półce w bibliotece

ciekawe książki poleca mi bibliotekarz

polecenia rówieśników, rodziny, znajomych

czytanie recenzji w prasie lub gazetek w bibliotece

inne

» Informacja


Informujemy, że w dniach od  28 listopada - 6 grudnia

Filia nr 3 na Oś. Warzyń będzie czynna w godz. od 12.00 - 18.00



» Informacja


Informujemy, że w dniu 28 -29 listopada Filia nr 1 w Starym Brzegu będzie nieczynna 



» Barbara Rybałtowska gościem Biblioteki Miejskiej


Barbara Rybałtowska gościem Biblioteki Miejskiej

Dnia 16 listopada gościem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej była wybitnie utalentowana Barbara Rybałtowska – pisarka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, aktorka i malarka. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Pani Basia opowiedziała czytelnikom o wielotomowej sadze historycznej, która zawiera wątki autobiograficzne. Była to ważna lekcja historii o czasach, w których śmierć przeplatała się z życiem, przedstawiona na przykładzie losów matki i córki wywiezionych na Syberię, opartej na tle wydarzeń II Wojny Światowej, aż po czasy współczesne. Autorka wymienia znane postacie polskiej sceny, które opisała  w książkach biograficznych: Barbara Wrzesińska, Iga Cembrzyńska, Stefan Rachoń. Szczególną uwagę poświęca opowiadając o biografii, którą napisała z potrzeby serca „Barbara Brylska w najtrudniejszej roli”, stanowiącej poniekąd terapię dla słynnej aktorki po utracie córki. Od kilku lat Barbara Rybałtowska występuje również w sztuce teatralnej własnego autorstwa „Próba Poli Negri” – gra tam główną postać, a także śpiewa. Zdradza nam również, że jej wielką pasją jest malowanie obrazów - szczególnie koni. Jej prace wystawiane były w Warszawie i Paryżu. Pani Barbara opowiedziała również o początkach swojej kariery estradowej w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”, dzięki któremu brała udział w wielu podróżach artystycznych. Zaśpiewała słuchaczom kilka swoich utworów, m. in. „Paryżankę” i „Co po nas zostanie?”, oraz zaprezentowała satyryczny autorski monolog. Zgromadzeni słuchacze byli urzeczeni opowieściami, charyzmą i wielkim talentem gościa biblioteki, dziękując za miło spędzony wieczór i dedykacje wpisane do zakupionych książek.

Galeria: http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/klubksiazki.php?album_id=23



» Informacja


Informujemy, że w dniu 17 -18 listopada Filia nr 3 na Oś. Warzyń będzie nieczynna 



» Spotkanie z Barbarą Rybałtowską


Spotkanie z Barbarą Rybałtowską
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
w Brzegu Dolnym
W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki
Zaprasza na spotkanie autorskie z
 
      BARBARĄ RYBAŁTOWSKĄ,
 
                         Serdecznie zapraszamy 16 listopada 2016,
                  o godzinie 17.00, ul. Zwycięstwa 3
 
Podczas spotkania będzie istniała możliwość nabycia książek autorki


» Dary jesieni


Dary jesieni

Dnia 25 października, w bibliotece w Rynku, odbyły się pogadanki dla młodszej grupy dzieci z przedszkola nr 2. Tematem przewodnim były jesienne dary natury. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z charakterystycznymi cechami jesieni. Dzieci chętnie odgadywały zagadki, losowały z koszyczka kasztany, żołędzie, orzechy i rozpoznawały je z zamkniętymi oczami. Słuchały też wierszy o jesieni, a w nagrodę dostały słodkie grzybki. Prace plastyczne pod hasłem "Dary jesieni" wykonane przez najmłodszych czytelników można podziwiać na wystawie w filii nr 1 do końca listopada. Zapraszamy!

Galeria : http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=250



» Biblioteka gości uczniów szkoły w Godzięcinie


Biblioteka gości uczniów szkoły w Godzięcinie

24 października 2016 r. Bibliotekę Miejską odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Godzięcinie. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Obejrzeli w jaki sposób są ułożone książki na półkach, jak są one oznaczone. Następnie dowiedzieli się co to jest karta katalogowa, katalog i jakie są jego rodzaje oraz zapoznali się  z zasadami korzystania z katalogu alfabetycznego, tytułowego i działowego. Uczniowie dowiedzieli się, że katalog alfabetyczny informuje czy poszukiwana książka znajduje się w bibliotece oraz jakie książki danego autora znajdują się na półce, katalog tytułowy wykorzystywany jest natomiast gdy nie znamy autora ale znamy tytuł książki, katalog działowy gdy wiemy z jakiej dziedziny jest dana książka. Jednak największe zainteresowanie  wśród uczniów wzbudziło praktyczne działanie z katalogiem. Wykorzystując zdobyte informacje o katalogach uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy gdzie  dostali książki  i  mieli za zadanie znalezienie karty katalogowej i odczytanie sygnatury. Wszyscy uczestnicy dostali kartę katalogową do domu gdzie musieli wykonać opis swojej ulubionej książki. Pani bibliotekarka na zakończenie wręczyła uczniom zakładki do książki  a uczniowie zrewanżowali się własnoręcznie zrobioną laurką. 

Galeria : http://www.biblioteka.brzegdolny.pl/photogallery.php?album_id=249



Współpracują z nami
Współpracują z nami

Projekt i wykonanie: Krzysztof Plichta
Powered by PHP-Fusion