<p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'></p><p class='opis'>Mali badacze</p><p class='opis'></p><p class='opis'></p>

»Kamerdyner

Kamerdyner to powieść, jakiej w Polsce od lat nie byÅ‚o!

Åšwiat, którego już nie ma. Zakazana miÅ‚ość wciÄ…gniÄ™ta w wir wielkiej historii. Losy trzech narodów na przestrzeni piÄ™ciu dekad. Nieznana, drastyczna zbrodnia. Kamerdyner to powieść z rozmachem, ale też kameralnie wzruszajÄ…ca.

Marita – niemiecka panienka z dobrego domu. Mateusz – kaszubski chÅ‚opak, który po Å›mierci matki zostaÅ‚ przygarniÄ™ty przez matkÄ™ Marity. Ich miÅ‚ość nie jest Å‚atwa. Tak samo jak wielka historia, na której tle siÄ™ rozegraÅ‚a. NarastaÅ‚y konflikty miÄ™dzy narodami, wybuchÅ‚a zmieniajÄ…ca ksztaÅ‚t Europy I wojna Å›wiatowa, Polacy mogli wreszcie Å›wiÄ™tować wÅ‚asnÄ… niepodlegÅ‚ość, ale po krótkim czasie mieli znów jÄ… stracić.

Kim jestem? – to pytanie bÄ™dzie drÄ™czyć Mateusza Krolla przez caÅ‚e życie. Polakiem czy Niemcem? Synem koniuszego czy jaÅ›nie pana? Bratem piÄ™knej Marity von Krauss czy zakochanym w niej Kaszubem? Wraz z nadejÅ›ciem wrzeÅ›nia 1939 roku od odpowiedzi bÄ™dzie zależaÅ‚o również jego życie.

MiÅ‚osna relacja Mateusza i Marity to opowieść niepodobna do innych, zÅ‚ożona, peÅ‚na trudnych wyborów, ulotnych nadziei i cierpienia. Ale też wierna faktom historycznym.

źródÅ‚o opisu: bonito.pl

źródÅ‚o okÅ‚óadki: bonito.pl